Ayça Varlıer kimdir?

Bu sıralar giyim stili ile gündeme gelen gösterdiği muhteşem oyunculuğu ve güzelliği ile göz dolduran Ayça Varlıer kimdir?

Ayça Varlıer kimdir?

Türk oyuncu ve şarkıcıdır. 7 Mayıs Ankara doğumlu olan Ayça Varlıer, 1993'te 16 yaşında lise eğitimini tamamlamak için gittiği Amerika'da, Hartt School of Music'te müzikal tiyatro üzerine eğitim aldıktan sonra, Harvard Üniversitesi'nin Moskova Sanat Okulu'yla ortaklaşa yaptığı program dahilinde 5 ay Moskova'da, 2 yıl Boston'da kalarak oyunculuk üzerine yüksek lisans yapmıştır.

2005 yılından günümüze, çok sayıda ve uzun soluklu dizi, film, tiyatro ve müzikal projelerinde yer almıştır. Oyunculuğun yansıra profesyonel olarak şarkılık ve bestecilik kimliğiyle müzikal kariyerine devam ederken, İstanbul Senfoni Orkestrası ve TRT Caz Orkestrası başta olmak üzere D-Marin Turgutreis Uluslararası Müzik Festivali'nde İzmir Senfoni Orkestrası, Altın Portakal Film Festivali'nde Antalya Senfoni Orkestrası, Bursa Senfoni Orkestrası ve Ephesus Brass orkestralarında solistlik yapmıştır. Kendi orkestrasıyla halen özel organizasyonlarda ve konser alanlarında sahne çalışmalarına devam etmektedir. En iyi kadın oyuncu ödüllerine layık görüldüğü 8 yıldır kapalı gişe devam eden Tiyatrokare yapımı Leyla'nın Evi adlı oyunda Roxy rolünü oynamaktadır. 2017 Kasım ayında yayında giren Staff Yapımı, Kalk Gidelim dizisinde Nurcan karakterine hayat vermektedir.

BİZE ULAŞIN