Catherine Deneuve hastaneye kaldırıldı! Ünlü sinema yıldızı Catherine Deneuve kimdir?

Dünyaca ünlü Fransız oyuncu Catherine Deneuve hastaneye kaldırıldı. Deneuve’ün felç geçirdiği bilgisine ulaşıldı. Soğuk sarışın lakabıyla ünlenen sinema oyuncusu çok sınırlı ve geri dönüşümü olan iskemik inme geçirdiği belirtildi. Ünlü oyuncunun menajeri Deneuve’ün sağlık durumuyla alakalı sosyal medyadan açıklama yaptı. Gelen açıklamada "Hareket kabileyitini kaybetmedi, elbette bir süre dinlenecek" denildi. Sağlık durumunun ciddi olduğu bilinen ünlü oyuncu şuan hastanede tedavi altında tutuluyor. Peki Catherine Deneuve kimdir? Catherine Deneuve kaç yaşında ve nerelidir?

Ünlü oyuncu Catherine Deneuve hastaneye kaldırıldı! Catherine Deneuve kimdir?
Perşembe 07.11.2019 14:13
Son Güncelleme: Perşembe 07.11.2019 14:13
ABONE OL

Ünlü oyuncu 'dan hayranlarını şoke eden haber geldi. Birçok film projesindeyer alan Deneuve felç geçirdiği için hastaneye kaldırıldı. Fransız sinemasının en tanınmış oyuncularından biri haline gelen Deneuve sağlık durumu merak edildi. Ünlü oyuncunun menajerinin sosyal medya açıklamasında "Hareket kabileyitini kaybetmedi, elbette bir süre dinlenecek" yer aldı. Fransa başta olmak üzere birçok ülkede başarılı projelere imza atmış olan Catherine Deneuve babası sinema oyuncusu Maurice Dorléac, annesi oyuncu Renée Simonot Deneuve'dır. Peki , kaç yaşında? İşte hakkında merak edilenleri…

ÜNLÜ OYUNCU CATHERİNE DENEUVE HASTANEYE KALDIRILDI! SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPILDI!

Dünyaca ünlü yıldız Catherine Deneuve hastaneye kaldırıldı haberi tüm sevenlerini yasa boğdu. Haberimizde Catherine Deneuve hakkında merak edilenlere erişebilirsiniz.

76 yaşındaki sanatçının, çok sınırlı ve geri dönüşümü olan iskemik inme geçirdiği belirtildi.

Deneuve'ün beyin fonksiyonlarının zarar görmediği ve ünlü sanatçının bir kaç gün daha hastanede kontrol altında tutulacağını aktarıldı.

Ünlü yıldız, son olarak yönetmen Emmanuelle Bercot'un Paris'te çektiği ve tamamlanma aşamasına gelen "De son vivant" isimli filmin set çalışmalarına katılıyordu.

Ünlü oyuncu Catherine Deneuve hastaneye kaldırıldı! Catherine Deneuve kimdir?

CATHERİNE DENEUVE KİMDİR?

, 22 Ekim 1943 tarihinde Paris'de doğmuştur. Asıl adı Catherine Fabienne Dorléac'dır. Babası sinema oyuncusu Maurice Dorléac, annesi oyuncu Renée Simonot Deneuve'dır. Françoise Dorléac (d.1942) ve Sylvie Dorléac (d.1946) adlarında kız kardeşleri vardır. Sahne ismi olarak annesinin kızlık soyadını almıştır.,Ü

1957 yılında oynadığı "Kolejli Kızlar / Learihli üç yapıma dek 130 civarında filmde rol aldı.

Jacques Demy'nin unutulmaz müzikali "Şerburg Şemsiyeleri/Les Parapluies de Cherbourg" ile yıldızlaşan Deneuve, kısa sürede Fransız ve Avrupa sinemasının ikonu haline geldi. Bugün sinema tarihinin ustaları arasında sayılan döneminin önde gelen yönetmenleri Catherine Deneuve ile çalışmak için sıraya girdi.

Catherine Deneuve, 1962 yılında 19 yaşında iken yönetmen Roger Vadim ile de büyük aşk yaşadı. Bu ilişkisinden 18 Haziran 1963 tarihinde Christian Vadim adında bir oğlu oldu.

Catherine Deneuve, 19 Ağustos 1965 tarihinde moda fotoğrafçısı David Bailey ile evlendi. 1972 yılında boşandı.

Ünlü oyuncu Catherine Deneuve hastaneye kaldırıldı! Catherine Deneuve kimdir?

1971 – 1975 yılları arasında Marcello Mastroianni ile birlikte oldu. Bu ilişkisinden Chiara Mastroianni (d. 28 Mayıs 1972) adında bir kızı vardır.

Marcello Mastroianni ile birlikte 5 filmde oynadı.

1984 yılından 1991 yılına kadar gazeteci Pierre Lescure ile birlikte yaşadı.

1995 yılında "101 Gece" (Les cent et une nuits de Simon Cinéma) adlı sinema filminde Marcello Mastroianni, Alain Delon, Jean Paul Belmondo, Robert De Niro, Gerard Depardieu, Harrison Ford, Gina Lollobrigida ile beraber rol aldı.

2000 yılında Lars Von Trier'in yönettiği bir Danimarka filmi olan "Karanlıkta Dans" filminde Björk, David Morse ile birlikte rol aldı.

, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Catherine Deneuve'ün '60'lı yıllardan bugüne damgasını vurduğu filmler sinema tarihindeki yerini mükemmel vurgular. Roman Polanski ile "Tiksinti/ Repulsion", Luis Bunuel ile "Gündüz Güzeli/Belle de Jour" ve "Seni Sevmeyeceğim/ Tristana", Marco Ferreri ile "Çılgın Fahişe/La Cagna", Mauro Bolognini ile "Baba, Oğul ve Gelin/Fatti di Gente Perbene", Jean – Paul Rappeneau ile "Vahşi Dilber / Le Sauvage", François Truffaut ile "Son Metro / Le Dernier Metro", Andre Techine ile "Hotel des Ameriques", "Sevdiğim Mevsim / Ma saison preferee", Tony Scott ile "Açlık", Alain Corneau ile "Fort Saganne", Mario Monicelli ile "İnşallah Kız Olur / Speriamo che sia femmina", Regis Wargnier ile "Hindiçin / Indochine", Manoel de Oliveira ile "Saklı Hayat / O Convento" ve "Geveze bir Film / Um Filme Falado", Raoul Ruiz ile "Généalogies d'un Crime" (Bir Suçun Şeceresi), Nicole Garcia ile "Vendome Meydanı / Place Vendome", Leos Carax ile "Pola X", Lars Von Trier ile "Karanlıkta Dans / Dancer in the Dark", François Ozon ile "8 Kadın / 8 Femmes" ve "Kadın İsterse / Potiche", Arnaud Desplechin ile 100. filmi "Bir Noel Hikayesi / Un Conte de Noel"

Filmleri ve Dizileri :

2017 – Sage femme ( Beatrice) (Sinema Filmi)

2017 – La Sage femme (Beatrice) (Sinema Filmi)

2015 – Yeni Ahit (Martine) (Sinema Filmi)

2015 – La tête haute (La juge des enfants Florence Blaque) (Sinema Filmi)

2014 – Trois coeurs (Sinema Filmi)

2014 – Trois coeurs (Sinema Filmi)

2014 – In the Name of My Daughter (Rene Le Roux) (Sinema Filmi)

2014 – Dans la cour (Mathilde) (Sinema Filmi)

2013 – On My Way (Bettie) (Sinema Filmi)

2012 – Linhas de Wellington (Severina) (Sinema Filmi)

2012 – God Loves Caviar (Rusya Çariçesi Catherine II) (Sinema Filmi)

2012 – Asteriks ve Oburiks Gizli Görevde (Sinema Filmi)

2011 – Roman Polanski: A Film Memoir (Sinema Filmi)

2011 – Les Yeux De Sa Mére (Lena Weber) (Sinema Filmi)

2011 – Les Bien-aimés (Madaeline) (Sinema Filmi)

2010 – The Big Picture (Anne) (Sinema Filmi)

2010 – L'amour fou (Kendisi) (Sinema Filmi)

2010 – Kadın İsterse (Suzanne Pujol) (Sinema Filmi)

Ünlü oyuncu Catherine Deneuve hastaneye kaldırıldı! Catherine Deneuve kimdir?