Medyad Şiir Sergisi Sona Erdi

Medyad Şiir Sergisi Sona Erdi
Mersin Yazarlar Derneği (MEDYAD) ve Forum Mersin AVM işbirliği ile gerçekleşen ’Şiir Sergisi’ sona erdi. Sergide en çok ilgi çeken şiirler arasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ’neredesin’ ile Ali Gülmez’in ’Özgecan’ için yazdığı şiir oldu.
Üç gün süren sergiyle ilgili bilgi veren MEDYAD Başkanı Rüştü Aydın, derneğin amacına uygun etkinlikler yaparak Mersinlilere derneği tanıtmak, kabul ettirmek ve bunun sonucunda da okumayı, okutmayı ve yazmayı teşvik etmek istediklerini söyledi. Bilginin özgürlük anlamına geldiğini kaydeden Aydın, "Böyle bir yapıyı Mersin’de oluşturabilmek için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Onun için buradayız. Forum Mersin AVM’de düzenlediğimiz bu şiir sergisi bir ilktir. Halkımızın beğenisine sunduk. İlgi gerçekten çok iyi, şovalyedeki şiirleri tek tek okuyanların sayısı bir hayli çok" dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Aşkın Günay’da konuşmasında, MEYAD üyelerine teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi olarak, ’Okuyan Mersin Okuyan Toplum” sloganını hayata geçirdiklerini belirten Günay, “ Bir kütüphane açılışı yaptık. Kongre Merkezi’ndeki bu kütüphanede insanlarımız okuma alışkanlığını orada devam ettirmeye çalışıyorlar. Gezici kütüphanemiz faaliyete geçecek ve askıda kitap kampanyamızı başlatacağız. Önümüzdeki dönemde çok daha fazla okumayı ve okuma alışkanlığını kazanan toplum bireyleri oluşturmak istiyoruz" diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da ’neredesin’ şiiriyle şiir sergisine katıldı. Şiir sergisine katılan diğer şairler ise Rüştü Aydın, Mehmet Reşat Ata, Şah İsmail Ateş, Ali Gülmez, Mine Bahçeci, Şadan Köse, Nejmiye Duru, Sabahattin Özkan, Murat Arıcı, Cumali Efe, Melike Mehriber Yılmaz, Nilgün Öztürk, Pakize Küçük, Mehmet Doğan ve Çınar Arıkan oldu.
BİZE ULAŞIN