Öğrenciler Organik Tarımla Tanışacak

Öğrenciler Organik Tarımla Tanışacak
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut beraberindeki heyet ile il Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’yı ziyaret etti.
Mersin’de organik tarım uygulamasının yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen ziyarette Başkan Aşut, ekolojik tarımın gelecekte de kalıcı olması ve yaygınlaştırılıp sürekliliğinin sağlanması adına sektör tarafından sunulan ’Organik Tarımın Yaygınlaştırılması Projesi’ne sahip çıkarak, ilgili kurumlara projenin anlatılması için çalışmalara başladıklarını ifade etti. Okullarda kurulacak organik tarım bahçeleriyle ilköğretim ve lise öğrencilerinin ekolojik tarımla tanışmasını hedeflediklerini ifade eden Aşut, sahada uygulamaya katılacak öğrencilere ekim, sulama, zararlılarla mücadele, bitki besleme, hasat muhafaza gibi konularda ön bilgilendirme yapılacağını söyledi.
Projeye destek verebileceklerini belirten il Milli Eğitim Müdürü Koca ise ilk ve orta dereceli okulların bahçelerinde organik tarım çalışmaları yapılmasının öğrencilere doğayı ve tarımı tanıma fırsatı vereceğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN