’Bir Hikayede Sen Yaz’ Projesi Kapanış Töreni Yapıldı

’Bir Hikayede Sen Yaz’ Projesi Kapanış Töreni Yapıldı
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında sınıf ve Türkçe öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen ’Bir Hikaye de Sen Yaz’ projesinin kapanış töreni yapıldı.
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Yenişehir Kampüsü Eğitim Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen törene, MEÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nisa Ünaldı Coral, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Akyol, İstanbul Ticaret Üniversitesinden Doç. Dr. Cihad Demirli ve öğretim üyeleri katıldı.
Mersin Üniversitesi ve il Milli Eğitim Müdürlüğünün yaklaşık sekiz yıldır süregelen bir işbirliği protokolü olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çelebiyılmaz, iki kurum arasında ortaklaşa güzel çalışmalar gerçekleştirildiğini belirterek, "Öğretmenlerimiz içindeki cevherleri bu projeler sayesinde keşfediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Projede yürütücüsü Bilim Uzmanı Özlem Göktaş ise gözlemcilik, iletişim sellik, duyarlık, esneklik ve doğaçlama yeteneği, yaratıcı yazmada öğrencinin yaratıcılığının yeşerebileceği bir ortamın oluşmasında önem kazandığını ifade ederek, öğrencilerin günlük yaşamda algıladıklarını iç sesiyle birleştirerek yazma eylemine dönüştürebilmeleri, sözcüklere duygu renk, canlılık katan öğrencinin yazma uğraşısından zevk duyacağını belirtti.
Göktaş, "Yazma her ne kadar bireysel bir etkinlik olsa da, grup içinde çalışma olanağı sağlayan bu projeyle yaratıcılığın filizlenebileceği verimli bir ortam oluşturulmaya çalışılmıştır. Bu proje ile yaratıcı yazma yöntem ve tekniklerinin kullanımını yaygınlaştırmak, yaratıcılığını kullanarak düşünen ve üretebilen öğrenciler yetiştirecek öğretmenlerin eğitilmesi amaçlanmıştır" diye konuştu.
Katılımcılar adına konuşan Türkçe Öğretmeni Seyfullah Toksöz de buraya gelirken aslında ne ile karşılaşacağımızı pek bilmediğini, ama burada mesleki anlamda dolu dolu geçen bir beş gün geçirdiklerini, istenildiği takdirde çok üretken olunabileceğini ifade etti.
Konuşmaların ardından katılımcılara teşekkür ve katılım belgesi verildi.
BİZE ULAŞIN