İnsan Kaynakları Ve İstihdam Fuarı’na Doğru

İnsan Kaynakları Ve İstihdam Fuarı’na Doğru
Mersin İŞKUR İl Müdürlüğü, 15-16 Ekim tarihlerinde yapılacak olan İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı kapsamında, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Çağ Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.
Mersin Çalışma ve İş Kurumu koordinesinde bu yıl 5.’si düzenlenecek olan İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na sayılı günler kalmışken, işgücü piyasasına yön veren kuruluşlar da fuara destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda daha önce Mersin Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Mersin Deniz Ticaret Odası ile işbirliği protokolleri imzalayan İŞKUR, MTSO ve Çağ Üniversitesi ile de işbirliği protokolü imzaladı.
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, Türkiye’ye örnek bir fuar organizasyonu ortaya koyup alanında Mersin’in marka fuarını oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, uzman ekiplerce bütün tarafların görüşleri alınarak iş arayanlara, üniversite öğrencilerine ve stant açan firmalara fayda sağlayan bir fuar için çabaladıklarını söyledi.
MTSO Başkanı Şerafettin Aşut ise, Mersin’de istihdamın artmasını önemsediklerini belirterek, bu nedenle istihdam artışını sağlayacak her türlü projeyi desteklediklerini kaydetti.
Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci de son dönemlerde Mersin İŞKUR’un özellikle öğrencilere yönelik projelerini önemsediklerini söyledi. Bedestenci, üniversite öğrencilerinin daha okurken bu tür fuar organizasyonlarıyla işgücü piyasasını tanımalarının büyük fırsat olduğunu dile getirdi.
Mersin’de yılda bir kere yapılan, iş arayanlarla işverenleri aracısız olarak buluşturan İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nda, iş arayanlara ve üniversite öğrencilerine iş, staj gibi fırsatlar sunulurken, bir yandan da yapılacak seminerlerle iş arayanların kariyer geleceklerine ışık tutulması hedefleniyor. 70’in üzerinde kurumsal firmanın stant açacağı organizasyonda, stantta bulunan insan kaynakları yetkilileri ihtiyaç duyduğu pozisyona başvuru yapan iş arayanlarla mülakat yapabilecek.
BİZE ULAŞIN