Sahur Programında Toroslar İlçesi Tantıldı

Sahur Programında Toroslar İlçesi Tantıldı
Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, bir televizyon kanalında canlı yayınlanan ‘Memlekette Ramazan’ adlı sahur programına ev sahipliği yaptı. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, programda ilçeyi ve belediye hizmetlerini tanıttı.
Anadolu’nun çeşitli illerinden geleneklerin ve Ramazan ayının kültürel ve manevi zenginliklerinin yansıtıldığı ‘Memlekette Ramazan’ adlı sahur programı, Toroslar Belediyesi tarafından Çukurova Mahallesi’nde 18 bin metrekare alanda inşa edilen ‘Olimpik Yüzme Havuzu’ndan canlı yayınlandı. Mahmut Tülek’in hazırlayıp sunduğu programda, Mersin’e ait yöresel yemekler, tatlılar ve Toroslar’da yetişen meyvelerin yanı sıra TORTEK merkezlerinde eğitim veren hocaların ve kursiyerlerin hazırladığı el işi ürünleri ile Yörük Türkmen Müzesi’nin tanıtımı yapıldı.
MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ve Toroslar Belediye Başkanı Tuna’nın, Mersin ve Torosları anlattığı programa Toroslar halkı da yoğun ilgi gösterdi. Programda, belediye olarak 11 yılda hayata geçirdikleri projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Tuna, çalışma yol haritalarında bulunan sağlık, eğitim ve gençlik konularına da değindi. ‘Memlekette Ramazan’ adlı programın Toroslar’ın ve dolayısıyla Mersin’in dünyaya tanıtımı açısından önemli olduğunu vurgulayan Tuna, yayının hazırlanmasında emeği geçen Mahmut Tülek ve ekibine teşekkür etti.
Toroslar Belediyesi Halkoyunları ve Halay Ekibi de birer gösteri sunarak, geceye ayrı bir renk katarken, programda Mersin’in lezzetlerinden karsambaç ikramı da yapıldı.
BİZE ULAŞIN