(Özel Haber) Mersin İdmanyurdu’nda Teknik Direktör Arayışları

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu, Rıza Çalımbay’ın istifasının ardından teknik direktör arayışlarını sürdürüyor. Kırmızı-lacivertlilerin hedefinde geçen yıl Gaziantepspor’u çalıştıran Okan Buruk ile Mustafa Denizli’nin olduğu öğrenildi.
Rıza Çalımbay’ın, Servet Çetin ve Sinan Kaloğlu’nun transferinde yaşanan pürüzleri gerekçe göstererek istifasının ardından teknik direktör arayışlarını sürdüren Mersin İdmanyurdu’nun birçok isimle temas halinde olduğu öğrenildi. Bu kapsamda yeni teknik direktör arayışlarını sürdüren kırmızı-lacivertlilerin hedefinde, geçen yıl Gaziantepspor’u çalıştıran Okan Buruk ile Mustafa Denizli’nin olduğu ifade edildi.
"ÇOK KISA ZAMANDA ÇÖZÜME KAVUŞTURUP, YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"
Kulüp basın sözcüsü Ayhan Erdem, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni teknik direktör arayışları kapsamında birçok isimle görüştüklerini ve görüşmelerin devam ettiğini belirterek, "Bu konudaki çalışmalarımız titizlikle sürüyor. Mersin İdmanyurdu büyük ve köklü bir kulüptür. Bu ve benzeri krizler geçmişte de yaşanmıştır. Hiç kimsenin endişesi olmasın, bu krizi de en iyi şekilde aşacaktır. Çok kısa zamanda teknik direktör konusunu çözüme kavuşturup, yolumuza devam edeceğiz" dedi.
"BAHANE EDEREK İSTİFA ETTİ"
Rıza Çalımbay’ın istifasını da değerlendiren Erdem, çok şık bir davranış olmadığını dile getirerek, "Servet ve Sinan’ın transferinde yaşanan sorunu bahane ederek istifa etti. Biz yönetim olarak transfer yasağından dolayı geçen yılki kadromuzu korumaya büyük özen gösterdik. Bu çerçevede tüm futbolcularımızla da yeniden anlaştık. Ancak bu iki futbolcu çok astronomik ücretler istedi. Bizim bunu vermemiz mümkün değildi. Makul seviyelere çekmelerini istedik. Hala da bunu bekliyoruz. Kapımızı kapatmış değiliz. Uygun şartlar oluştuğu taktirde o iki oyuncumuzu da takımımızda görmeyi istiyoruz. Kaleci Nihat ile de aynı şekilde görüşmelerimiz sürüyor" diye konuştu.
Erdem, ’Çalımbay’ın başka takımlarla anlaştığı için Mersin İdmanyurdu’ndan ayrıldığı’ yönündeki iddialara ise, "Bunu zaman gösterecek. Eğer öyle bir şey varsa etik olmadığını düşünüyoruz" şeklinde yanıt verdi.
Erdem, takımın kamp programında bir değişiklik olmadığını da söyleyerek, 3-15 Temmuz tarihleri arasında Bolu-Gerede’de kampa girileceğini, sonrasında yurt dışı kampı olacağını, bunun tarihinin ve yerinin de yeni teknik direktörün belirlenmesinin ardından netlik kazanacağını ifade etti.
BİZE ULAŞIN