Silifke’de Yaz Kuran Kursu Başladı

Silifke’de Yaz Kuran Kursu Başladı
Mersin’in Silifke ilçesinde 187 cami ve Kuran kurslarında, yaz Kuran kursu başladı. Öğrenciler Zeytinli Camisi’nde düzenlenen törenle kurslara başladılar.
2 ay sürecek olan kurslara yaklaşık 4-5 bin öğrencinin katılması bekleniyor.
Açılışta bir konuşma yapan Silifke Müftüsü Emin Yüksek, “Her yıl okulların tatil olmasıyla birlikte cami ve kuran kurslarımızda kurslarımız başlamaktadır. Yaz kuran kurslarında öğrencilerimiz dini yönden eğitilmektedir. Her akıl sahibi mükellef yaşa gelen kız yada erkek çocukların dinini öğrenmesi esastır. İslam dininin esas kaynağı da Kuran-ı kerimdir” dedi.
2 ay sürecek olan kurslarda öğrenciler, dini bilgiler, namaz bilgisi ve Kuran-ı Kerim okumayı öğreteceklerini belirten Yüksek, "Allah’ı, camiyi ve Kuran-ı Kerim’i severek ve sevdirerek öğretmeye çalışacağız. Geleceğe bırakacağımız en güzel mirasımız çocuklarımızdır. Bu nedenle çocuklarımızı elimizden geldiğince hayırlı evlat olarak yetiştirmek zorundayız. Köy, belde ve şehir merkezimizdeki tüm camilerde yaz kuran kurslarımız başladı. Din görevlilerimiz eşliğinde devam edecek olan kurslarımızda siz velilere de büyük görevler düşmektedir. Çocuklarınızın kurslara geliş gidişlerini ve öğrenimlerini kontrol ederek din görevlilerimize yardımcı olunuz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN