Mersin’de Bayram Dolayısıyla Emniyet Tedbirleri Arttırıldı

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nce halkın Ramazan Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için, bir dizi ek tedbir alındığı bildirildi.
Alınan ek tedbirlerle ilgili açıklama yapan İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, otogar, tren garı ve büyük alışveriş merkezlerinde yoğunluk beklendiğinden, vatandaşların kapkaç, hırsızlık, yankesicilik gibi suçlara maruz kalmalarının önüne geçebilmek için bu bölgelerde sivil veya resmi olan motorize ve yaya devriye görevlilerinin sayılarının arttırıldığını söyledi.
Bunun yanında, bayram süresince mezarlık ziyaretinde bulunacak olan vatandaşların mağdur olmamaları için mezarlık alanlarında personel görevlendirildiğini kaydeden Baştuğ, "Mezarlıklara araçları ile gelen vatandaşlarımızın araç içerisinde kıymetli eşya ve evrak bulundurmamaları, değerli eşyalarını araçlarında görünür yerde bırakmamaları, mağdur olmalarının önüne geçecektir. Ayrıca, camilerimizde de bayram namazı sebebiyle ek tedbirler aldırılacaktır. Şehir içi ve şehirlerarası yollarda trafik kazalarının önlenebilmesi için denetimlerimiz arttırılmıştır. Şehirlerarası yolcu ve yük taşıyan araçlar üzerinde kontrollerimiz bayram süresince yoğun bir şekilde sürdürülecek, güvenli seyahat için yeterli şartları karşılamayan ve eksik evrakları olan araçların seyahatlerine izin verilmeyecektir. Bu nedenle bayram süresince trafiğe çıkacak olan tüm sürücülerimizin, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları, araçlarının bakım ve kontrollerini yaptırmadan trafiğe çıkmamaları, kendi can ve mal güvenlikleri için önem arz etmektedir" dedi.
Baştuğ, açıklamasının sonunda tüm Mersinlilerin Ramazan Bayramı’nı kutladığını sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN