Başkan Aşut, Kurban Bayramı’nda Dünya İçin Barış Ve Huzur Diledi

Başkan Aşut, Kurban Bayramı’nda Dünya İçin Barış Ve Huzur Diledi
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Kurban Bayramı’nın barışa ve huzura her zamankinden daha çok ihtiyacı olan tüm dünya uluslarına huzur ve mutluluk getirmesini diledi.
Başkan Aşut, yayınladığı mesajla Kurban Bayramı’nı kutladı. Bayramların insanlar arasında yardımlaşmayı, dayanışmayı, hoşgörüyü artırdığını vurgulayan Aşut, bayramların, birlik ve beraberliğin tüm güzelliklerinin yaşandığı zamanlar olduğunu belirtti. Birlik ve beraberlik olmadan güçlü bir toplum olunamayacağının altını çizen Aşut, “Geleneksel olarak tüm ailenin bir arada bulunduğu bayramlarımız, insanların daha çok yakınlaşmasına, toplumun temeli ve harcı olan karşılıklı sevgi ve saygının artarak yaşanmasına vesile olan zamanlardır. Mersin iş dünyası olarak, bireylerin aynı düşünce ve değerlerde buluşmalarına vesile olan, gönülleri yakınlaştırarak, kişisel çekişmelerin, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulmasına, kardeşlik ve iyilik duygularının yaşanmasına olanak sağlayan, milli ve dini duygularımızın, inançlarımızın, örf ve adetlerimizin uygulanıp sergilenmesine ve her zaman hatırlanmasına imkan veren Kurban Bayramımızın, sosyal yardımlaşma ve dayanışmamızın zirveye çıktığı günler olmasını temenni ediyoruz” dedi.
Kurban Bayramı’nın tüm dünyaya huzur getirmesini dileyen Aşut, “Bu kutsal günlerin sadece milletimize ve İslam alemine değil, barışa ve huzura her zamankinden daha çok ihtiyacı olan tüm dünya uluslarına huzur ve mutluluk getirmesini diliyoruz. Çevremizde dili, dini, ırkı ne olursa olsun ihtiyacı olan insanlara kucağımızı ve gönlümüzü her zamankinden daha çok açalım. Bilelim ki, veren el alan elden üstündür. Mersinlilerin, milletimizin, İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram diliyoruz. Kurban Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN