Taşpınar Kurban Bayramını Kutladı

AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, tüm İslam aleminin bayramını kutlayarak, "Bu bayram birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin miladı olsun" dedi.
Taşpınar, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, bayramların, dargınların son bulduğu, dayanışma duygularının yoğunlaştığını, birlik ve beraberliğin pekiştiği müstesna günler olduğunu söyledi. İnsanları birbirine yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarını güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Taşpınar, "Sevgi, saygı, hoşgörü, dayanışma ve fedakarlık zamanları olan bayramlarda, kırgınlık ve dargınlıkları bir kenara bırakalım. Kardeşliğimizin ve birbirimize bağlılığımızın sesini yükselterek, barışı ve huzuru bölgemize yaymanın gayreti içerisinde olalım" diye konuştu.
Türkiye’nin büyük sınavların içinden milli birlik ve kardeşlik duygusuyla tam bir kararlılıkla geleceğe doğru yürüdüğüne vurgu yapan Taşpınar, şöyle devam etti; "Özelikle son dönemlerde ülkemizde ve İslam aleminde fitne tohumları atarak bizleri bir birbirimize kırdırmak isteyen şer güçlere karşı 78 milyon tek yürek olalım ve bir birbirimize sımsıkı kenetlenelim. Gün birlik, beraberlik olma günüdür, gün kardeşlik günüdür. Gelin hep birlikte bu oynanan oyunlara dur diyelim. Bizler bu ülke topraklarında binlerce yıldır Kürdü, Türkü, Alevisi, Sünnisi, Lazı, Çerkezi ile kardeşçe yaşadık. Hiçbir gücün bizim kardeşliğimizi bozmasına müsaade etmeyelim. Bu bayram birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin miladı olsun."
Taşpınar, açıklamasının sonunda bayramda, eş, dost ve akrabaların yanı sıra şehit yakınları ve gazilerin de unutulmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN