Vali Çakacak Güvenlik Güçleriyle Bayramlaştı

Vali Çakacak Güvenlik Güçleriyle Bayramlaştı
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, kentteki güvenlik güçleriyle bayramlaştı.
Çakacak’a bayramlaşma ziyaretlerinde Mersin milletvekilleri Ali Öz ve Baki Şimşek, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve il protokol üyeleri de eşlik etti. Çakacak ilk olarak Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı’nı ziyaret etti. Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan tarafından karşılanan Vali Çakacak, tören mangasını selamladıktan sonra askeri personel ve aileleri ile er ve erbaşlarla bayramlaştı. Çakacak daha sonra vatani hizmetini yapmakta olan askerlerle yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet etti.
Daha sonra İl Jandarma Komutanlığı’na geçen Vali Özdemir Çakacak, burada da askeri personel ile er ve erbaşlarla bayramlaştı. İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Kemal Timuroğlu tarafından karşılanan Çakacak, komutanlık bahçesinde hazır bulunan askeri personel ile er ve erbaşların tek tek bayramını kutladı.
Buradaki bayram ziyaretinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile bayramlaşmak için Polisevi’ne geçen Çakacak, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ tarafından karşılandı. Vali Çakacak, burada Emniyet Müdürlüğü personeli ve aileleri ile tek tek bayramlaştı. Çakacak, güvenlik güçlerini ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bayramların kardeşliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği müstesna günler olduğunu ifade eden Vali Çakacak, “Bayramlarda hem inancımızın gereğini yerine getiririz hem de kültürümüzün bize verdiği hasletleri yaşar ve çocuklarımıza da bunları öğreterek gelecek kuşaklara bu güzellikleri taşıma gayreti içerisinde oluruz. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör olayları neticesinde bayramı ne yazık ki buruk kutluyoruz. Bu nedenle, bayramların beraberliğimizin ve kardeşliğimizin pekişmesine, var olan dostluklarımızın gelişmesine ve aramızdaki muhabbetin artmasına vesile olmasını temenni ediyor, hep birlikte nice bayramlara sağlıkla ve huzurla erişmeyi diliyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN