Seydikemer’de Beyaz Bayraklar Teslim Edildi

Seydikemer’de Beyaz Bayraklar Teslim Edildi
Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği okullardaki okul sağlığının iyileştirilmesini teşvik etmek amacıyla yapılacak denetim sonucunda temizliğe özen gösteren okullara"Beyaz Bayrak" ve "Sertifika" verileceği belirtilmişti.
Seydikemer Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince oluşturan denetim ekibi başvuru yapan okulları denetim formuna göre denetleyip, denetim raporu düzenleyip bakanlığa göndermişti. Denetim sonuçlarına göre Seydikemer okullarından Kayadibi Çaykenarı Karadere Çaltıözü Ortaköy okullarının "Beyaz Bayrak" almaya hak kazandığı öğrenildi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Öğütveren Beyaz bayrakları ve sertifikaları bu okulların idarecilerine teslim etti.
Ali Öğütveren, “Öğrencilerimizin hayatlarının her alanında temizliğe önem vermesi, yaşadıkları mekanların temiz, sağlıklı olması hepsinin birer çevre duyarlı olması, bu yaşlarda bile temiz toplum temiz çevre bilinciyle hareket etmeleri bizleri gururlandırmaktadır. Bu anlayışın ’Beyaz Bayrak’la ödüllendirilmesi de ayrıca öğrencilerimizi ve eğitim kadromuzu fazlasıyla memnun etmiştir. Bu anlayışın oluşmasına katkı sağlayan bütün eğitim kadromuzu, velilerimizi ve sevgili öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
BİZE ULAŞIN