Akyaka’da Denizde De, Karada Da Yer Kalmadı

Akyaka’da Denizde De, Karada Da Yer Kalmadı
Ramazan Bayramı tatilinin son gününde Muğla’daki sahillerde iğne atsan yere düşmeyecek derecede doluluk yaşandı. Ula’nın Akyaka Mahallesinde sahil ve deniz tamamen dolarken, vatandaşlar sahile yakın ağaç altlarını da tıka basa doldurdu.
Akyaka’da hava sıcaklığının 40, deniz suyu sıcaklığının ise 28 derece ölçülürken, bayram tatilini sahil kenarlarında geçirmek isteyen vatandaşlar hem denize girdi, hem de gölgelik alanlarda serinlemeye çalıştı. Akyaka halk plajında denizde ve karada adeta insan seli yaşanırken, Aydın, Denizli, İzmir ve Uşak gibi illerden günübirlik tatil için gelen vatandaşlar, denizin yanı sıra, ormanlık alanlarda piknik yaptı.
DÖNÜŞLER BAŞLADI
Tatillerini Muğla’da geçiren ve araçları ile gelen yerli turistler dönüş yapmaya başladı. Karayolları ekipleri sıkışıklığı gidermek için bazı kavşaklardaki sinyalizasyon uyarılarını iptal ederken, trafik ışıklarının devreden alınması sonucu konvoy uzunluğunda azalma meydana geldi. Kavşakta kazaların önüne geçebilmek için polis ekipleri görev yapıyor.
BİZE ULAŞIN