Ortaca’da Hijyen Denetimi

Ortaca’da Hijyen Denetimi
Muğla’nın Ortaca ilçesinde "Hijyen Ortaca’’ sloganı ile gıda işletmelerinde denetimler yapıldı.
Ortaca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde ilçede faaliyet gösteren Lokanta ve Pastaneler denetlenmeye başlandı.
Çalışma kapsamında ilçede faaliyet gösteren gıda işletmelerinde eğitim ve denetim çalışmaları başlatılarak, eksiklikler tespit edildi. Yapılan puanlı denetim çalışmalarında ilçede faaliyet gösteren gıda işletmelerinde hijyen konusunda yaşanan iyileşmeler dikkat çekti.
İşletme ve personel hijyeni iyileştirilmesi çalışmalarında güzel sonuçlar alınmaya başlandığını belirten Ortaca Belediyesi Zabıta Müdürü Fahrettin Külahlı; ‘’ Ceza öncelikli olmayan çalışmalarımızda ilçemizde faaliyet gösteren lokanta, fırın, pastane gibi halkımıza gıda hizmeti veren işletmelerde denetim ve eğitim çalışmalarını ısrarla sürdürdük. Çalışmalarımız sonunda işletmelerimiz işletme hijyeni ve personel hijyeni konularında epey mesafe aldılar. Çalışmalara destek olan işletmeleri sosyal medya, yazılı ve görsel basında ilan ederek ödüllendiriyoruz. İleriki aşamada hijyen belgesi ile ödüllendireceğiz. Gerekli hassasiyeti gösteren işletmecilerimiz kutluyoruz. Halkımızın yediği içtiği gıdalar konusunda seçici, hijyen konusunda iyi olan işletmelerden alışveriş yaparak kötü olanları müdürlüğümüz ve ilgili kuruluşlara bildirerek projemize destek vermelerini bekliyoruz’’ dedi.
BİZE ULAŞIN