Muş Valisi Büyükersoy, Köy Korucularıyla Bir Araya Geldi

Muş Valisi Büyükersoy, Köy Korucularıyla Bir Araya Geldi
Muş Valisi Vedat Büyükersoy, askeri gazinoda düzenlenen programda köy korucularıyla bir araya geldi.
Muş askeri gazinda düzenlenen programa Vali Vedat Büyükersoy, Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı, Bingöl Tugay Komutanı Murat Aygün, Muş İl Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay İsmail Işık, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Osman Nuri Çevik ve köy korucuları katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Vali Vedat Büyükersoy, “Bizler bugün ülkemizde rahatça yaşayabiliyorsak, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu topraklar için, bu bayrak için canını vermeye hazır, bu görevlere talip olmuş ve bizimle beraber hareket eden siz değerli köy korucularımızı tekrar tebrik ediyorum” dedi.
Herkesin kötülüklere karşı mücadele verdiğini ifade eden Vali Büyükersoy, “Aslında korumaya çalıştığımız herkesin kendi köyü, kendi evi ama topyekûn baktığımızda hepimiz kötülüklere karşı mücadele veriyoruz.Bizler insanların huzuru ve güvenliği için hep beraber çalışmaktayız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın inancıyla hepimiz hizmet vermeye devam ediyoruz. Korucularımızın da birtakım sıkıntıları olabilir, bu sıkıntılar bizlerin de sıkıntılarıdır. Bu sıkıntıları tespit ederek, beraberce çözmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.
“VALİ BÜYÜKERSOY, MERKEZE BAĞLI KÖY YOLLARINI İNCELEDİ”
Askeri gazinoda düzenlenen programın ardından Vali Vedat Büyükersoy, merkeze bağlı Kepenek köyünde bulunan Arak (Surp Arakeleos) kilisesinde incelemelerde bulundu. Vali Büyükersoy’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Hayrettin Çetin’de eşlik etti.
Tüm dinlerin ibadethanelerine, tüm kültürlerin tarihi kalıntılarına saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Büyükersoy, kilisenin Kültür Bakanlığından restore edilmesini talep edileceğini belirtti.
BİZE ULAŞIN