Muş Valisi Büyükersoy Sporcu Ve İdarecileri Makamına Kabul Etti

Muş Valisi Büyükersoy Sporcu Ve İdarecileri Makamına Kabul Etti
Muş Valisi Vedat Büyükersoy, voleybol yıldız kızlarda bölge şampiyonu olan Muş Lalezarspor sporcu ve idarecilerini makamında kabul ederek başarılar diledi.
Muş Lalezarspor Kulübü sporcu ve idarecileri Vali Vedat Büyükersoy’u makamında ziyaret etti. Kulüp çalışmaları ve yapılan müsabakalar ile ilgili Vali Büyükersoy’a bilgi veren Kulüp Başkanı Ferzende Emre, “18-21 Nisan 2015 tarihlerinde Malatya ilinde yapılan müsabakalarda voleybol yıldızlar kategorisinde sporcularımız bölge şampiyonluğu elde etti. 29-30 Mayıs 2015 tarihinde Erzurum ilinde gerçekleşen müsabakalarda ise küçükler kategorisinde bölge şampiyonu oldular. Çocuklarımız sporda olduğu gibi derslerinde de gayet başarılılar. Hemen hemen hepsi takdir, teşekkür belgesi aldılar” dedi.
Sosyal Destek Programı (SODES) projeleri sayesinde faaliyetlerini daha üst seviyelerde gerçekleştirme imkânı yakaladıklarını ifadede eden Emre, “Bu güne kadar bizlere destek olan başta siz değerli Valimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” diye sözlerine ekledi.
Tembelliğin kolay ve meyvesinin olmadığını kaydeden Vali Vedat Büyükersoy ise, “Lalezar Spor Kulübü Başkanı çocuklarımızı, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırması, onları spora yönlendirmesi gibi faydalı çalışmalarından dolayı takdir ettiğimiz bir kişidir. Bu yönüyle herkesin de takdir ettiğini düşünüyorum. Sevgili gençler zor olan başarmaktır. Siz zor olanı gerçekleştiriyorsunuz. Kendiniz için aileniz için de bunu yapmalısınız. Tembellik kolay ve tembelliğin meyvesi de yoktur” dedi.
Kaymakamlık sınavlarından Muş’tan 5 kişinin başarılı olup hak kazandığını vurgulayan Vali Büyükersoy, “Sevgili gençler bakın, geçen sene Kaymakamlık sınavında beş Muşlu kardeşimiz başarılı oldu. Görüyorsunuz ki, çalışanın önü açık, yeter ki çalışın. Sizler sportif alanda aldığınız başarıları, almış olduğunuz belgelerle de taçlandırdınız. Biz, imkânlar dâhilinde sizlere her türlü desteği vermekten mutluluk duyarız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize tekrar başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Gençlere tavsiyelerde bulunan Vali Vedat Büyükersoy, öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
BİZE ULAŞIN