Varto Belediyesi Zabıta Amirliği Denetimleri

Varto Belediyesi Zabıta Amirliği Denetimleri
Muş’un Varto ilçesinde Belediye Zabıta Amirliği ekipleri, Ramazan ayı münasebetiyle esnaf denemiti yaptı
Zabıta amirliği ekipleri, ramazan ayı dolayısı ile ilçede faaliyet gösteren fırınlarda hijyen ve ekmek gramajı, kasaplarda mühürlü et satışı, manavları ise etiket fiyatının olup olmadığını denetledi. Denetim sırasında iş yerlerinin ruhsatlarının asılıp asılmadığını da kontrol edilerek eksiklikleri olan iş yeri sahiplerini uyardılar. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Varto Belediyesi Zabıta Amirliğinde görevli zabıta memuru Abdulbaki Sinanoğlu, "Varto Belediyesi Zabıta Amirliği olarak denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bizim ilçemizde bulunan fırınları kontrol ederek ekmeklerin verilen değerlere göre yapılıp yapılmadığını, gramajında eksikliklerin olup olmadığını, iş yerlerinde işletme açılış ruhsatı ile pazar tatil ruhsatlarının olup olmadığını Kontrol ediyoruz. Ayrıca kasaplarda mühürsüz ve kaçak etlerin olup olmadığını, manavlarda etiket usulünün uygulanıp uygulanmadığını, iş yerlerinin hijyenik olup olmadığını kontrol ettik. Gerçekten bazı iş yerlerinin hijyen olduğunu gördük. Uygun bulunmayan iş yeri sahiplerini de ilk kez uyardık. İş yeri sahiplerine gerekli titizliğin gösterilmesini ve işlerinden başarıların sağlanmasını dilerim" dedi.
Denetlenen fırını sahibi Servet Aydemir ise, "Varto Belediyesi Zabıta Amirliğinin fırınımıza yaptığı denetimde ekmeklerimizi tarttı her hangi bir eksiklik görmedi. Kendilerine bu konuda teşekkür ederiz. Bu gibi denetimlerin de sık sık yapılması gerek" dedi.
Ayrıyetten, Varto Belediyesi Zabıta ekipleri özellikle ramazan ayı dolayısıyla kaldırım işgalinde bulunanları uyararak köylerden ilçeye gelen araç sürülerini uyararak toplanma alanına yönlendirerek şehir içi trafikteki noksanlıklar gidererek, ilçe merkezine dışarıdan ilçeye gelen dilencilere yönelik çalışmalarını sürdürerek dilenenleri ilçenin dışına çıkarmaya devam ediyorlar.
BİZE ULAŞIN