Anıl Kalaycı Türkiye’yi Avrupa Genlik Olimpik Oyunlarında Temsil Edecek

Anıl Kalaycı Türkiye’yi Avrupa Genlik Olimpik Oyunlarında Temsil Edecek
Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Anıl Kalaycı, Türkiye Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda elde ettiği dereceye ile Türkiye’yi Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nda (EYOF) temsil etme hakkı kazandı.
Kalaycı, hafta sonu Trabzon Akçaabat’ta gerçekleştirilen Türkiye Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nda 3 bin metre de yarıştı. Yarışta 9 dakikalık EYOF barajını 8 dakika 55 saniyelik derecesi ile geçen Kalaycı, bu yıl 26-30 Temmuz tarihleri arasında 48 üye ülkenin katılımı ile Gürcistan’da gerçekleştirilecek olan EYOF’a katılmaya hak kazandı.
EYOF Atletizm Türk Milli Takımı kadrosuna seçilen Kalaycı, 2011 yılında bu organizasyona katılan Mustafa Kocatepe’nin ardından olimpiyatlarda Ay Yıldızlı forma ile Türkiye’yi temsil edecek olan ikinci Nevşehirli sporcu oldu.
Kalaycı, milli takıma seçildiği çok heyecanlı olduğunu belirterek hedefinin Türkiye’ye altın madalya ile dönmek olduğunu söyledi. Kalaycı: “Ocak ayından bu yana olimpiyat barajını geçmek için hazırlanıyordum. Barajı geçerek milli takım kadrosuna seçildiğim ve olimpiyatlara katılacağım için çok mutluyum. Burada hedefim kürsüye çıkarak ülkeme madalya kazandırmak” dedi.
Türk Milli Takımı ve Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Resul Köstekçi ise, sporcusunu başarısından dolayı kutladı. Kalaycı’nın bu başarıyı yakalayabilmek için büyük bir özveri ile çalıştığını ifade eden Köstekçi, Kalaycı’nın ileri ki yıllarda Türk atletizm tarihinde önemli başarılara imza atacağına inandığını ifade etti. Köstekçi: “Son yıllarda Nevşehir’den çok sayıda başarılı sporcumuz çıktı. Anıl Kalaycı’da bunlardan bir tanesi. Şimdi önünde uzun zamandır hayalini kurduğu gençlik olimpiyatları var ve buradan iyi bir derece ile dönmek istiyoruz. Çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Ünlüer ve tüm idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
BİZE ULAŞIN