Nevşehir’de Yaz Kur’an Kursları Başladı

Nevşehir’de Yaz Kur’an Kursları Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığının ’Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım’ temasıyla başlattığı kampanya çerçevesinde il genelinde yaz Kur’an kursları başladı.
Hacı Asım ve Hacı Nimet Dirikoç Kur’an kursunda düzenlenen açılış programına İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Taşlıbel Camii İmam-Hatibi Ahmet Aydemir, Kur’an Kursu Öğreticileri Ayşegül Ak, Şerife Kalpaklı ve Kur’an kursu öğrencileri katıldı. Burada konuşan ve Cami ve Kur’an kurslarında din eğitimi ve Kur’an-ı Kerim eğitimi verilmesi için 280’den fazla din görevlisi ve Kur’an kursu öğreticisinin görevlendirildiğini dile getiren Öztürk, “Allah’ın izni ile üç dönem halinde eğitim gören çocuklarımız, Kur’an-ı Kerim’i yüzünden tecvidli olarak öğrenecekler. Namaz sürelerini ezberleyecekler. Camilerde en az vakit namazı cemaatle kılacaklar ve namazı kılmayı öğrenecekler. Bununla birlikte cami adabı, yemek adabı, helal-haram, büyüklere saygıyı, birlikte yaşamayı öğrenecekler. Bu yıl Ramazan ayına denk geldiği için Yaz Kur’an kursunda öğrencilerimiz orucun maneviyatını, orucu ve teravihi de yaşayacaklar. Bu da bu yılın ayrı bir bereketi” dedi.
Öztürk, daha sonra yaz kursuna katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti. 4-6 yaş grubu minik öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Öztürk, kurs öğreticisi Ayşegül Ak’ın verdiği ilk derse katıldı.
BİZE ULAŞIN