TKDK’dan Turizme Destek

TKDK’dan Turizme Destek
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Nevşehir İl Koordinatörlüğü 13. Çağrı döneminde hibe almaya hak kazanan proje sahipleri ile sözleşme imzaladı.
TKDK’nın 13. çağrı ilanında yapılan proje başvuruların incelenmesi neticesinde 17 farklı kırsal turizm ve 1 adet yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi tedbiri ile ilgili olarak proje sahipleri ile sözleşme imzaladı. TKDK Nevşehir Koordinatörlüğü’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; imzalanan sözleşmelerin toplam yatırım tutarının 13 milyon 808 bin TL olduğu ve yatırımların bitiminde başvuru sahiplerine 6 milyon 904 bin TL hibe sağlanmış olacağı kaydedildi.
Yetkililer, 17 adet kırsal turizm projesinin 14 adedinin pansiyon ve 3 adedi ise restoran projesi olduğunu, projelerin bitiminde Avrupa Birliği standartlarında tesislerin oluşmasına katkı sağlanacağını ifade etti.
Nevşehir’de 2012 yılından beri faaliyet gösteren TKDK daha önceki yıllarda da Göreme, Avanos, Uçhisar, Mustafapaşa, Ortahisar ve Göre kasabasında otel ve restoran yatırımlarına destek vermişti.
BİZE ULAŞIN