İl Müftülüğü Tarafından Düzenlenen Yaz Kursları Devam Ediyor

İl Müftülüğü Tarafından Düzenlenen Yaz Kursları Devam Ediyor

  • Nevşehir
  • Cuma 24.07.2015 11:38
Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Nevşehir’de İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursları devam ediyor.
“Gel Bu Yaz, Kur’an-ı Gönlüne Yaz” teması ile başlayan Yaz Kur’an Kursları, 21 Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Kurslarda öğrenciler Kur’an-ı Kerim, Tecvid ve Temel Dini Bilgiler eğitimi alırken, gerçekleştirilen sportif ve kültürel faaliyetler ile de kendilerini geliştirme imkânı buluyorlar.
Merkez Zihni Paşa Camii İmam-Hatibi ve Müezzin Kayyımı Salih Zengin; “Hafta içi her gün devam eden Kur’an kurslarımızda çocuklarımıza en iyi dini eğitimi vermek için üzerimize düşenleri yapmaya çalışıyor ve bu titizlikle bunun üzerinde duruyoruz. Amacımız daha sayıyı artırmak, daha fazla çocuğumuza ulaşmak gayemizdir. Çünkü çocukluk döneminde öğrenilen bilgilerin ve elde edilen alışkanlıkların hayatın ilerleyen dönemlerinde derin etkiler bıraktığı açıktır” diye konuştu.
Cami görevlileri; Yaz Kur’an kursları bitiminde öğrenciler arasında yarışma düzenleneceğini ve yarışmada dereceye girecek öğrencilere de çeşitli ödüller verileceğini belirtti.
BİZE ULAŞIN