Ağlama annem vatansız can ne işe yarar

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını duyunca telefona sarıldı Fuat Bozkurt… Malatya’daki ailesini aradı, helallik aldı… Şehadete yürümeden önceki veda gibi sözleri “Anne vatansız can ne işe yarar, ben hainlere karşı koymaya gidiyorum” oldu…

Ağlama annem vatansız can ne işe yarar
İş makinesi operatörü Fuat Bozkurt (30), darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla birlikte hemen telefona sarıldı. Malatya'daki ailesini arayıp "Vatansız can ne işe yarar. Vatan elden gidiyor. Hakkınızı helal edin. Ben, hainlere karşı koymaya gidiyorum" diyerek helallik aldı. Ardından da milyonlarca vatansever gibi darbecilere direnmek için sokağa fırladı. Helikopterden açılan ateşle yaralandı. Ama kolunu atletiyle sarıp, yaralı halde TBMM'ye koştu. Milletin ve demokrasinin temsilcilerinin bulunduğu binaya darbecileri sokmamakta kararlıydı. Ancak hainlerin Meclis'i bombalaması sonucu şehit oldu. Evlatlarını şehit vermenin gurur ve hüznünü bir arada yaşayan Malatyalı Hasan-Sebahat Bozkurt çifti oğullarının şehit olduğunda kolunda olan ve o andan itibaren duran saatinin de yer aldığı özel eşyalarıyla evlerinde özel bir bölüm yaptı.

RAHAT UYU ASLAN OĞLUM
Bozkurt çifti "Mezarını her ziyaret edişimizde onun bizi duyduğunu bildiğimiz için 'Rahat uyu aslan oğlum, FETÖ'nün hainleri emellerine ulaşamadı. Yaşarken hayırlı bir evlat olduğun için, bizden ayrılırken de sebebin vatan olduğu için seninle hep gurur duyuyoruz' diyoruz. Ana kuzuları canlarını vermeseydi ne olacaktı? Sabah olduğunda vatan, bayrak, Kuran kalmayacaktı'' diyor.SORANLARA 'VATAN EVLADIYDI' DİYORUZ
Baba Hasan Bozkurt: Mezarını yaptırmadık. Orada karşılaştıklarımız 'kimdi' diye soruyorlar. Ben de 'Vatanın evladıydı' diyorum. O hainler PKK'ya karşı böyle savaşsalar, PKK kalmazdı. Ama onlar asker değil hainmiş. Örümcek ağı gibi her tarafı sarmışlar. Timsah gözyaşları döken Fetullah Gülen'i hiçbir zaman sevmedim ve izlemedim. Adını duyduğum zaman bile televizyonu kapatıyordum. Onu sevmemem boş değilmiş. Fuat o gece bize 'Vatansız can ne işi yarar' deyip evden çıktı, gitti. Saati 'Sahibi yaşamayan zamanın artık ne gereği var' dercesine durmuş. Ona baktıkça gözyaşlarımı tutamıyorum."

OĞLUMUN ADI ARTIK OKULDA YAŞIYOR
Şehit babası Hasan Bozkurt "Allah devletimize, Cumhurbaşkanımıza zeval vermesin. Adı, el konulan bir FETÖ okuluna verildi. Bu vatana hain yetiştirenlerin okulu, asıl sahipleri olan milletin eline geçti. Demokrasi için şehit olan oğlumun adının, onu şehit eden FETÖ'den alınan okula verildiği için daha da gururluyuz. Artık bu okulda çocuklara, beyinleri yıkanmadan eğitim veriliyor. Onun adının yaşadığı okulda tabelada adı yazan şehit gibi canını vatan için verebilecek cengâverler yetişiyor'' dedi.
BİZE ULAŞIN