Beyoğlu Belediyesi’nden çifte ‘15 Temmuz’ kitabı

Beyoğlu Belediyesi’nden çifte ‘15 Temmuz’ kitabı
Beyoğlu Belediyesi, FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin iki kitap yayımladı. Taksim'de bir otelde 'Taksim Meydanı Demokrasi Nöbetleri Alan Araştırması'' ve 'Anı Defterleri Değerler Araştırması'' kitaplarının tanıtımında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 15 Temmuz'u herkesin kendi bireysel duygularıyla yaşadığını söyledi.ANI DEFTERİNE 12 BİN KİŞİ YAZDI
Demircan, "O gece bu işin haince bir saldırı olduğunu, memlekette ne kadar hain düşman varsa onların hep birlikte koordine edildiğini anlamakta zorlanmadık. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla da herkes işi net olarak anladı'' diye konuştu. Demircan, darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerinin başladığını ve kendilerinin de sabahlara kadar nöbet tuttuklarını dile getirerek, şöyle devam etti:
''Biz o dönemde yaşananları analiz etmek istedik. Daha sonra birkaç akademisyeni çağırdık. Arkadaşlar herkesi işin içerisine katarak satır satır notlar aldı. 12 bin kişi anı defterine yazılar yazdı. Daha sonra bin kişiyle 43 soruluk anket yaptık. Hemen onun ardından anı defterlerini hazırladık ve tam 1 yıl uğraştık" dedi.
Başkan Demircan "Bunları kavramsallaştıralım ve içini o söylemlerle dolduralım ki bu destan yaşasın. Bu destanı o gün hep birlikte bu millet olarak yazdık. İşte bu iki kitap alan araştırması, bin kişiyle yapılmış, anı defteri, 12 bin kişinin duygularının alındığı iki eser. Umarım gelecek nesillere buradan bir katkıda bulunmuşuzdur" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN