Bu ülke yıkılmaz

15 Temmuz’un şanlı direnişi sırasında üzerinden tank geçen, eşi M. Şefik Şefkatlioğlu’nu da kaybeden Vahide Şefkatlioğlu: O gece dışarıdaki kalabalığı görünce ‘Bu ülke yıkılmaz’ dedim

Bu ülke yıkılmaz
Vahide Şefkatlioğlu (42), 15 Temmuz'un kadın kahramanlarından biri. Darbe girişimi sırasında üzerinden tank geçti, sol bacağını kaybetti. Aylarca yoğun bakımda kaldı. Doktorların 'öldü' diyerek umudunu kestiği anda mucize bir şekilde yaşama tutundu.
O gece sadece bacağını kaybetmedi Şefkatlioğlu, 3 çocuğunun babası olan 49 yaşındaki eşi Mehmet Şefik Şefkatlioğlu'nu da yitirdi. Onun bacağını ezen tank, üç çocuğunun babasını da ezerek şehit etti. Gazi Vahide Şefkatlioğlu, oğlu Ömer, kızları Fehime ve Zeynep'le Esenler'de yaşıyor.
Bacağını kaybetmesine rağmen o gün dışarı çıktığına pişman olmadığını belirten Şefkatlioğlu, "Kanımın son damlasına kadar veririm bu ülke için. Başka ülkemiz yok. Bu mesele ülke meselesiydi. 'Kanlı gece' diyorlar ya, o gece kanlı gece değil, 'şanlı' geceydi. Büyük bir zafer oldu. Kız kardeşim 'Abla darbe oldu haberin var mı?' deyince yataktan fırladım. Ağlayama başladım. Suriye'de olanlar aklıma geldi. 'Ülke elden gitti' diye düşündüm. Cumhurbaşkanımız'ın çağrısı üzerine dışarı çıktım. Dışardaki kalabalığı görünce 'Bu ülke yıkılmaz' dedim" diye konuştu. Hastaneye götürüldüğümde kalbinin durduğunu kaydeden Şefkatlioğlu, "Ölüm kağıdımı bile yazmışlar. O sırada serçe parmağımda hareket olunca müdahale ile yeniden cana gelmişim. İnşallah öbür dünyada Rabbim şehit eşimle beni kavuşturur" dedi.
BİZE ULAŞIN