Bu ülkenin Batuhanlar'ı tükenmez

Darbeci alçaklar, 15 Temmuz’da köprüyü kapattı. Milli iradeye sahip çıkan halka tankla tüfekle saldırdı. Askerde komando olan Batuhan Ergin ise şehadetlik mertebesine ulaştı. Babası, “Bu ülkenin Batuhanlar’ı bitmez” diyerek gözyaşı akıttı .

Bu ülkenin Batuhanlar'ı tükenmez
Batuhan Ergin, 15 Temmuz'un genç şehitleri arasında... FETÖ'nün hain darbe girişimine kalkıştığı 15 Temmuz gecesi milleti, bayrağı, vatanı ve devleti için sokağa çıktı. Babası Ahmet Ergin'i telefonla aradı ve "Beni merak etmeyin. Eve mutlaka geleceğim" dedi. Aradığı arkadaşlarına "Yürüyün. Bu akşam şehit olalım. Bu vatan elden giderse sabah uyandığımızda anne ve babamızın yüzüne nasıl bakacağız? Yarın bir gün evlendiğimizde çocuklarımıza nasıl hesap vereceğiz?" diyerek vatanı, ailesi ve ülkesi ile kendi geleceği için arkadaşları ile birlikte köprüye gitti. Tanklara, hedef alınarak sıkılan mermilere rağmen korkusuzca milletin iradesini savundu. Yeni ismiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün üzerinde arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğrafın altına "Eve erzak almaya değil, vatana sahip çıkmaya geldik" yazdı ve o fotoğrafı sosyal medyadaki hesabında paylaştı. Batuhan Ergin, o gece dakikalar sonra darbeci hainlerin kurşunlarıyla kalbinin arkasından vurularak şehit oldu. Ağır yaralandıktan sonra bir vatanseverin yardımıyla hemen hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını kaybetti. Babası Ahmet ergin, oğlu batuhan'ın cansız bedeni ile hastanede karşılaştı.

'VATAN İÇİN CANIMI VERİRİM'
2016 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısından sonra yaralılara yardım için kan vermeye de giden ve "Vatanım için canımı veririm" diyen Batuhan Ergin'in babası Ahmet Ergin, "O geceyi hiç unutamıyorum. Aklımızdan hiç çıkmıyor. Her an yaşıyoruz. Acil Servis'te evladımın cansız bedeni ile karşılaştım. Hayatımın en zor gecesiydi. Hatta devamı da hayatımın en zor günleriydi. Davaları ve yargılama süreçlerini bizzat takip ediyoruz. Yapanlarla ahirette de mutlaka hesaplaşacağız. Elinde sopa bile olmayan masum insanları, hedef seçerek nasıl vurabildiler. Batuhan Doğu'da askerlik yaptı. Terhis olduktan iki ay sonra şehit düştü. Bizim silahlarımızla ve mermilerimizle bizi vurmaları daha da zoruma gidiyor. Bu acı bizimle mezara kadar sürecek. Ailesi olarak uzun süre kendimize gelemedik. Halen de tam anlamıyla kendimizde değiliz. Biliyorum ve eminim ki; O gece sokağa çıkanlar; vatanı, milleti, bayrağı ve ülkesinin geleceği için sokağa çıktı. Tıpkı batuhan gibi. Bu ülkenin Batuhan'ları bitmez. Tükenmez" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN