‘Bu yaralar madalyam’

15 Temmuz gecesi İstanbul’da 2 bacağından vurulan Arif Kılınç’ın tedavisi, bir yıl geçmesine rağmen halen devam ediyor. Kılınç, “Vatansız yaşamaktansa ölmek bir şereftir” diyor

‘Bu yaralar madalyam’
15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul'da darbeci askerlerin kurşunlarıyla iki bacağından da yaralanan, Adıyamanlı ilahiyat öğrencisi gazi Arif Kılınç'ın tedavisi halen sürüyor. Kılınç, "Ben vatan uğruna canımı feda etmek için sokağa çıkmıştım. Şimdi olsun, sürünerek yine karşı çıkarım. Bizim için, vatansız yaşamaktansa ölmek şereftir" dedi.

HELİKOPTERDEN ÜSTÜMÜZE MERMİ YAĞDI
Adıyaman'da gündelik işlerde kazandıkları parayla geçimlerini sağlayan Abdurrahman- Aysel Kılıç çiftinin 5 çocuğundan biri olan 28 yaşındaki Arif Kılıç, o geceyi anlattı: "Sokağa baktığımda, vatandaşlar tekbir getirip, 'Darbe oluyor Allah'ını seven karşı koysun' diye bağırıyordu. Bu arada TV'de Cumhurbaşkanımız'ın konuşmasını gördüm. Hemen kendimi sokağa attım. Bu sırada üzerimizde bir askeri helikopter belirdi. İnmek için yer arıyordu. Biz de inmesini engelledik. Ben de grubun en önündeydim. Darbeci askerler bir anda ateş etmeye başladı. 2 bacağımdan da vuruldum. İstanbul'da 5 ay tedavi gördüm. İki bacağıma da 2'şer platin takıldı. Tedavim sürüyor. Bu gün aynı şey olsa bu yataktan kalkar sürünerek yine sokağa çıkarım. Bu yaralar da benim demokrasi madalyam."

YARALARINI ANNESİNDEN 5 AY GİZLEDİ
5 ay İstanbul'da devam eden tedavisinin ardından oğluna kavuşan Anne Ayşe Kılıç ise "Onun vurulduğunu, gazi olduğunu 1 ay sonra öğrendim. Biz üzülmeyelim diye herkese bilgi vermemelerini tembihlemiş. Her aradığımızda 'İyiyim anne evdeyim' diyordu. Sürpriz yapmak için ziyarete gittiğimde hastanede bulunca gerçeği öğrendim" dedi.

'BUGÜN OLSA SÜRÜNEREK YİNE KARŞILARINA ÇIKARIM'
İlahiyat öğrencisi olan Arif Kılınç, hastanede gözünü açtığında darbecilerin başarısız olduğunu duyunca tüm acılarını unuttuğunu belirterek şöyle konuştu: "İstanbul'da 5 ay tedavi gördüm, parçalanan kemiklerimin yerine platin takıldı. Tedavim halen devam ediyor. Vatan sevgisi imandan gelir. Bugün aynı şey olsa sürünerek dahi olsa yine çıkarım."
BİZE ULAŞIN