‘İdamlarını görürsek mutlu olacağız’

Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda şehit düşen Özel Harekât polisi Mustafa Aslan’ın eşi İlkay Aslan, “FETÖ’cüleri toprak bile kabul etmeyecek” dedi

‘İdamlarını görürsek mutlu olacağız’
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit düşen özel harekat polisi Mustafa Aslan'ın ailesi, darbecilerin cezalandırılmasını bekliyor.
Şehit Mustafa Aslan'ın eşi İlkay Aslan, eşinin şehadetinin ardından yetim kalan 3 çocuğuna hem analık hem de babalık yapmaya çalışıyor.
Eşini ve Türk milletine yapılan ihaneti unutmayan Aslan "Onlar çıkıp geziyorlar, kendilerini assalar daha iyi. Utanmadan bir de milletin önüne çıkıyorlar, yargılanmaya gidiyorlar. Milletin, çocukların, bizim vebalimize girdiler. İdam olmasını istiyorum" dedi.
Bir daha 15 Temmuz gibi olayları yaşamak istemediklerini dile getiren Aslan, yeniden böyle bir şey olması durumunda ise vatanı savunmaya hazır olduğunu belirtti.
Hain darbe girişiminin yetim bıraktığı çocuklarından ikisinin Ankara'da eğitim gördüğünü, 4 yaşındaki Burak'ın da yanında olduğunu aktaran Aslan, "Burak'a babasının şehit olduğunu söylemedik. 'Babam yok' diyor. Şehitlikte babasının fotoğrafını görünce 'Babamın köyüne mi geldik anne.' diyor. Artık bazı şeyleri biliyor. Eşim sürekli görevde olduğu için çocuk da babasını görevde zannediyor" diye konuştu.
Şehit eşi İlkay Aslan'ın teyzesi Zeynep Gökgül de suçluların idam edilmesini istediklerini aktararak "Çocukların, gençlerin, annelerin karnında kalan daha doğmayan bebeklerin günahı neydi? Neydi Türkiye'den alacakları? Gençlerimize yazık değil mi? İdam istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN