Ordu’ya Şampiyon Müdür

Ordu’ya Şampiyon Müdür
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne 1994 yılında Gençler Dünya Boks Şampiyonası’nda kilosunda altın madalya alarak dünya şampiyonu olan Mustafa Genç atandı.
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz’ın görevden alınmasının ardından boşalan il müdürlüğü makamına Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Kontrolörlüğü Kurul Başkanlığı’nda Genel Sekreter olarak görev yapan Mustafa Genç getirildi. Aslen Ordulu olan Mustafa Genç, 1994 Gençler Dünya Boks Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olarak Türkiye’ye altın madalya kazandırmıştı.
MUSTAFA GENÇ KİMDİR?
1975 yılında Ordu’nun Gölköy ilçesinde doğan Mustafa Genç, ilk ve ortaokulu Bayadı köyünde, lise tahsilini Ordu Atatürk Lisesi Matematik bölümünü okuyarak tamamladı. Lise çağlarında başladığı boks hayatında Türkiye şampiyonu ve 1994 yılında gençler dünya şampiyonu oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan Genç, devlet kademelerinde sırasıyla Vakıfbank Genel Müdürlüğü’nde, Başbakanlık’ta Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, TBMM’de İdari İşler Şube Müdürlüğü’nde, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürlüğü’nde ve Wushu Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. 1996 yılında Fenerbahçe Ankara Boks Okulu çatısı altında, sokakta çalışan çocukları spor aracılığı ile topluma kazandırma çalışmalarından dolayı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Tarafından Şeref Diploması ile ödüllendirilen Mustafa Genç, 2007 yılında Türkiye’de ilk kez uygulanan boksta Küba modeli projesini başlattı. Halen, Ankara Gençlik Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Başkanlığını, Dünya Çocukları Birliği Spor Kulübü’nün yönetim kurulu üyeliğini, Boks Federasyonu’nun Teknik Kurul Üyeliği görevlerini yürütmekte olan Genç, evli ve iki çocuk babası.
BİZE ULAŞIN