Spor Toto 2. Lig

Orduspor Genel Menajeri Selim Şener, kongre için çok geç kalındığını bir an önce yönetimin belirlenerek transferlerin yapılması gerektiğini söyledi.
Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Orduspor’da olağan kongre bekleniyor. Orduspor Genel Menajer Selim Şener 27 Temmuz’da yapılacak olan kongreyi değerlendirdi. Şener, ilk kongrede çoğunluğun sağlanmasının zor olduğunu ancak 2. kongrede daha da geç kalınmadan yönetimin oluşması gerektiğini belirtti. Orduspor Kulübü’nün zor günler yaşadığını ve artık kongrenin sonuçlanması gerektiğini aktaran Şener, "Eğer bu ligde yarışmacı bir takım şampiyonluğa oynayan bir takım kurulacaksa, Orduspor esen rüzgarı arkasına alacaksa kongreden güzel bir sonuç çıkmalı. İki takımımızda hem futbol hem basketbol zor durumda. Basketbol takımımız Avrupa kupası mücadelesi verecek, oyuncuları gitmiş durumda, hocaların elleri kolları bağlanmış bir şey yapamıyorlar. Kongre için çok zaman kaybettik biran önce sonuçlanması gerekiyor" dedi.
Şu anda en büyük sıkıntılarının transfer tahtasının kapalı olmasınından kaynaklandığını ve kongre sonrası tahtanın açılması gerektiğini ifade eden genel menajer Selim Şener, "Tek aday olan mevcut başkan Nedim Türkmen şu anda güçlü bir yönetim oluşturmaya çalışıyor. Kongre sonucunda güçlü bir yönetim çıkar ve en önemli sorunumuz olan transfer yasağını çözerse lig mücadelemizde iyi bir konuma geliriz. Biz en az 6-7 oyuncu transferi yapmamız gerekir ki düştüğümüz yere geri çıkalım. Zaten transferlerde uygulanacak olan prensip ise oyuncu alacağı paranın yüzde 30’u peşinat geri kalanı maç başı alacak. Orduspor zor günler geçiriyor, ancak bu günleri de geride bırakıp hak ettiğimiz yerlere geri geleceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN