Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ordu’da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ordu’da
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iftar yemeği organizasyonuna katılmak üzere Ordu’ya geldi.
Tarifeli uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’na inen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk ve protokol mensupları tarafından karşılandı.
İlk olarak Ordu Valiliği’ni ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, valilik şeref defterini imzaladı. Valilik makamına geçen Bakan Çavuşoğlu, Ordu’nun çok şanslı bir il olduğunu söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ”Sayın Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu daha önceki görev yerinden de tanıyorum. İlk defa geldiğim Ordu’da olmaktan dolayı mutluyum” dedi. Bakan Çavuşoğlu, Ordu’nun Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş başta olmak üzere milletvekilleriyle birlikte sıkı bir şekilde çalışarak önemli yatırımlar alacağını belirtti.
Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan ve basın müşaviri aracılığı ile açıklama yapmayacağını ileten Bakan Çavuşoğlu, Valilik ziyaretinin ardından sırasıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti Ordu İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN