Vali Balkanlıoğlu’ndan "Hükümet Konağı" Açıklaması

Vali Balkanlıoğlu’ndan Hükümet Konağı Açıklaması
Ordu’da Karayolları arazisinde inşa edilmesi planlanan yeni hükümet konağı hakkında çıkan polemiklere açıklık getiren Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, inşaatın yapılacağı alanda yeşil alanların ve ağaçların korunacağını, mevcut binaların kaldırılarak yeni binaların inşa edileceğini söyledi.
Ordu’da mevcut Karayolları kampüsüne yeni hükümet konağı binasının yapılacağının açıklanmasından sonra polemikler yaşandı. Yaşanan polemiklere ilişkin açıklama yapan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yeni bina yapımında yeşil alanın korunacağını belirtti. Hükümet konağı yapımında polemiğe yol açan süreci anlatan Balkanlıoğlu, "Ordu’da güzel bir hükümet konağımız bulunmuyor. Bu binamız küçük ve yetersiz kaldığı için diğer tüm dairelerin dağılmasına yol açmış. Bu sebeple Karayolları arazisi hükümet konağı yapılmak üzere takas edilmiş. Orada da yeşil alan ve çam ağaçları var. Vatandaşlarımızda buna bağlı olarak oranın yeşil alan olarak kalmasını istiyorlar. Ben gelmeden önce Başkan oraya hükümet konağı yaptırmama gibi söylemlerde bulunmuş, daha sonra onunla birlikte görüştüğümüzde endişelerini dile getirdi ve kendisine hak verdik. O da yeşil alana dokunulmasına izin vermiyor. Bizde projeyi ona göre revize ettik" dedi.
"ORDU’YA YAKIŞACAK BİR BİNA OLACAK"
Yapılacak olan hükümet konağı binasının mevcut binaların yıkılıp üzerine inşa edileceğini ifade eden Balkanlıoğlu, "Orası Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne bağlı bir şantiye. Orada şu an binalar ve hangarlar var. Biz de projede revizyon yaparak, yeşil alanları koruyup bir dal bile kesmeden mevcut hangarı kaldırıp yerine bir bina, idare binasını kaldırıp başka bir bina yapmayı planlıyoruz. Bu şekilde yukarıdan bakıldığında tek bir bina değil, yapısı bozulmadan binaların bile gözükmediği yeni bir hükümet konağı kampüsü inşa etmeyi düşünüyoruz. Projeyi dünyaca ünlü bir mimar yapmış ve revizesi yapıldıktan sonra başlanması planlanıyor. Ordu’ya yakışacak bir bina olacak, gelinlerimiz önünde fotoğraf dahi çektirecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN