Balkanlıoğlu: "Eski Binaları Halkın Hizmetine Açmayı Düşünüyoruz"

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yeni hükümet konağının yapılmasının ardından boşalacak olan binaları halkın istifade edeceği alanlar haline getirilmesi için belediyeye devretmeyi düşündüklerini söyledi.
Ordu’da mevcut Karayolları Müdürlüğü kampüsüne yeni hükümet konağının yapılacak olması ile birlikte şehrin belirli alanlarında dağınık olarak bulunan kurumların bir araya gelmesi planlanıyor. Proje aşamasındaki yeni hükümet konağının hayata geçmesi ile birlikte birçok bina ve arazi boşa çıkıyor.
Konuya ilişkin açıklama yapan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yeni hükümet binasının yapılmasının ardından boşalacak olan alanları en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini belirtti. Eski binaları revize ederek halkın hizmetine açmak istediklerini ifade eden Balkanlıoğlu, "Eski binalar boş kaldığı zaman camı çerçevesi kırılarak harabeye dönüyor ve şehre çirkinlik veriyor. Önemli olan boş kalan binaların kullanılmasıdır. Yeni hükümet konağının yapılması ile birlikte eski binalarla ilgili belediye ile görüşeceğiz" dedi.
"VALİLİK BİNASI KENT MÜZESİ OLABİLİR"
Boş kalacak olan birçok kurum binası hakkında düşüncelerini paylaşan Balkanlıoğlu, "Hükümet konağının yapılmasının ardından buralar değerlendirilebilir, etnografik müze gibi alanlar yapılarak yine buralar Ordu halkının hizmetinde kullanılabilir. Şu anki valilik binamız revize edilerek Ordu’da bulunmayan bir kent müzesi haline getirilebilir. Ordu’yu turizm şehir yaparken sadece otellerin 5 yıldızlı olması yeterli değildir. Gezip görülebilecek yerlerinde olması gerekir. Biz belediye ile işbirliği içerisinde hareket edip, yeni hükümet konağının yapılmasının ardından eski binaları revize ederek gezip görmeye değer bir hale getireceğiz. Eski binaları halkın istifadesine sunulmak üzere belediyeye vermeyi düşünüyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN