Fatsa’ya 112 İstasyonu Kuruldu

Fatsa’ya 112 İstasyonu Kuruldu
Ordu’nun Fatsa ilçesinde yeni oluşturulan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Ordu İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ne bağlı hizmet sunmaya başladı.
Ordu İl Ambulans Servisi Başhekimliği, Fatsa 3 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile istasyon sayısını il genelinde 32’ye çıkarmış oldu. Bununla birlikte ilerleyen günlerde, vatandaşlara daha etkin ve daha hızlı hizmet sunmak amacıyla Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, merkezdeki istasyon sayısını artırmayı planlıyor. Artan istasyon sayısı ile birlikte Ordu İl Ambulans Servisi Başhekimliği, ambulans taleplerine daha hızlı cevap verebilecek.
Ordu İl Ambulans Servisi Başhekimliği, yaz aylarında artan talebi karşılamak amacıyla Kabadüz 2 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu 12 saatlik mesai ile hizmete sunmuştu. Fatsa’da kurulan 112 Acil Sağlık Hizmetleri ile birlikte istasyon sayısı 3’e yükseldi. Ayrıca Ordu İl Ambulans Servisi Başhekimliği, Akkuş Salman 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun 12 saatlik mesaisini 24 saate çıkardı.
2002 yılında 2 adet acil sağlık hizmetleri ambulansı ile hizmet sunmaya başlayan Ordu İl Ambulans Servisi Başhekimliği, yıllar içinde artan sağlık yatırımları ve gelişen teknoloji ile birlikte filosuna yeni ambulans ve acil sağlık araçları katarak 2015 yılının ilk yarısı itibariyle 6 adet kar paletli ambulans, 1 tane yoğun bakım (obez) ambulansı, 9 adet hastaneler arası nakil ambulansı olmak üzere toplam 65 ambulans, 31 aktif 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Ordu halkına hizmet sundu.
BİZE ULAŞIN