Osmaniye’de Ramazan Etkinlikleri Başladı

Osmaniye’de Ramazan Etkinlikleri Başladı
Osmaniye Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri başladı.
Cumhuriyet Meydanındaki Ramazan etkinliklerinde, Kuran-ı Kerim tilaveti, tasavvuf müziği, sema gösterisi şiir ve naatlar, ezgi ve türküler, yarışmalar, hediye çekilişleri, orta oyunu ve sürprizlerin yer alacağı etkinliklerle Ramazan ayı bu yıl daha farklı, coşkulu geçecek.
Açılış gününde çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Teravih namazının ardından Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı muhteşem bir konser verdi. Ayrıca her gün çekilişle bir kişiye çeyrek altın veriliyor.
Ramazan etkinliklerinin saatlerini teravih namazına göre ayarladıklarını belirten Belediye Başkan Vekili Abdullah Bukan, “Başkanımız Sayın Kadir Kara bu konuya büyük önem veriyor. Teravih namazı sırasında hiçbir etkinlik yapılmaması için kesin talimat verdi. İftardan hemen sonra çocuk eğlencelerimiz başlıyor. Hacivat-Karagöz gibi milli ve manevi değerlerimize uygun gösterilerle çocuklarımıza doyumsuz bir ramazan eğlencesi sunmaya çalışıyoruz. Çocuk eğlencelerimiz teravih namazına kadar devam ediyor. Teravih namazı ile verilen aranın ardından namaz çıkışı birbirinden değerli sanatçılar sahne alarak Osmaniyelilerle buluşacak” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN