Osmaniye Valisi Kerem Al, Ramazan Ayında Yoksul Vatandaşları Evlerinde Ziyaret Ediyor

Osmaniye Valisi Kerem Al, Ramazan Ayında Yoksul Vatandaşları Evlerinde Ziyaret Ediyor
Osmaniye Valisi Kerem Al, yoksul vatandaşları evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.
Göreve başladığı günden bu yana vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinleyen ve yaşadıkları zorlukların giderilmesinde yardımcı olan Vali Kerem Al, bu hafta gerçekleştirdiği ziyaretlerde, içlerinde Suriyeli ailelerin de bulunduğu 6 ailenin evine konuk oldu. Vali Al’ın ziyaretlerinde Vali Yardımcısı Dr. M.H. Nail Anlar, İl Müftüsü Ramazan Çortul ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aykut Bulut da bulundu.
Evlerine misafir olduğu ailelerle sohbet eden Vali Kerem Al, aile bireyleri ve ailenin yaşadığı koşullar hakkında detaylı bilgi aldı. Vali Kerem Al, ailelerle yaptığı görüşmeler neticesinde, tüm ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan nakit ve gıda yardımı yapılması hususunda talimat verdi. Ziyaret sırasında tüm ailelere gıda paketi, çocuklara ise yer fıstığı şekerlemeleri verildi.
“ALLAH VALİMİZDEN DE DEVLETİMİZDEN DE RAZI OLSUN”
Vali Al tarafından ziyaret edilen aileler, devletin şefkatli elini ve güler yüzünü hissetmekten memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Vali Kerem Al’a teşekkür eden aileler, “Sayın Valimiz bu mübarek ayda bizleri unutmadı. Evimize kadar geldi sorunlarımızı dinledi, ihtiyaçlarımızın karşılanmasında bizlere yardımcı oldu. Allah Valimizden razı olsun, devletimizi başımızdan eksik etmesin” diye konuştular.
Ziyaretlerinin ardından konuşan Vali Al, özellikle Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu ifade ederek, “Mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmak, sıkıntılarını dinlemek ve dertlerine çözüm bulmak istedik. Hiçbir vatandaşımızın zor koşullarda, yoksunluk içinde yaşamasına gönlümüz razı olmaz. Bu nedenle vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda hem maddi hem de manevi anlamda destek olmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.
Ziyaret ettiği tüm ailelerin sorunları ile yakından ilgilenen Vali Kerem Al, ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi.
BİZE ULAŞIN