Toyota Auris'te otomatik vites keyfi

Auris'in düz ve multimode şanzıman seçeneklerine, otomatik vites de eklendi. Auris 37 bin 250 TL'den başlıyor

Salı 23.09.2009
ABONE OL
Toyota, eylül ayında özel fırsatlar sunuyor. Donanım özellikleri ve dinamik tasarımı ile D segmentinde rekabet çıtasını yükselten 3'ncü nesil Toyota Avensis 1.6 Elegant modelinde 700 TL indirim yapılıyor. Toyota Optimal Drive Teknolojisi sayesinde daha az yakıt tüketimi ve daha az karbondioksit salımı sağlayan Avensis'in üstün sürüş keyfi ve performansına eylül ayı süresince 49 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla sahip olmak mümkün.

500 TL İNDİRİM

Corolla modelinin 1.6 litrelik benzinli versiyonu ise 500 TL indirimle 36 bin 750 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Comfort ve Elegant versiyonları bulunan Toyota Corolla'nın benzinli modelinde; otomatik şanzıman ve yeni 6 ileri düz vites seçeneği sunuluyor. Toyota Corolla'nın donanımları arasında yol bilgisayarı, radyo-CD MP3 WMA çalar, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, otomatik hız sabitleme sistemi (Cruise control), akıllı giriş ve çalıştırma sistemi (Anahtarsız sistem), alüminyum alaşımlı jantlar, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ve elektrikli ısıtmalı yan aynalar gibi pek çok özellik bulunuyor. Bu arada Toyota Auris'in düz ve multimode şanzıman seçeneklerine, otomatik vites seçeneği eklendi. Otomatik vitesli Toyota Auris, 1.6 Comfort Extra ve Elegant versiyonları ile eylülde satışa sunuldu.Toyota Auris 37 bin 250 TL'den başlayan avantajlı fiyatlarla satışa sunuluyor. Auris'in 1.6 Comfort Extra A/T, 1.6 Elegant A/T, 1.6 Elegant VSC Xenon A/T ve 1.6 Elegant SR A/T modellerinin benzinli versiyonlarında sunulacak olan yeni otomatik vites seçeneği, Auris'in dinamizmini sürüş konforuyla birleştiriyor. Ortalama yakıt tüketimi 7.1 lt/km'ye kadar düşen Auris'te kullanılan 1.6 Dual WT-i motor, 124 bg motor gücü ve 157 Nm torkuyla dikkat çekiyor.

Otoda çağdışı vergi sisteminden vazgeçilmeli
Toyotasa Genel Müdürü İbrahim Orhon, 30 Eylül'de sona erecek olan ÖTV indiriminin otomotiv sektörüne etkileri ve 1 Ekim'den sonra yaşanacak gelişmelerle ilgili öngörülerini anlattı: "Otomotiv sektörü Türkiye'nin lokomotif sektörü olduğu için kalıcı önlemler alınması şart. Türkiye'deki otomotiv üzerindeki vergilendirmeler çok ağır. Vergi sisteminde yeni düzenlemelere gitmek gereklidir. Hem kişilerin alım güçlerini düşünerek hem de artık pek çok Avrupa ülkelerinde de uygulanmaya başlayan çevreci vergi kriterlerinin gündeme alınması gereklidir. Vergi oranlarının hem ÖTV'de hem de Motorlu Taşıtlar Vergisinde motor hacmi veya ağırlık gibi çağdışı kriterler yerine karbondioksit salımı ve/veya yakıt tüketimi gibi çağdaş çevreci kriterlerin getirilmesini arzu ediyoruz.