Bayraktar Grubu 5 markayla otomotivdeki ağırlığını artırdı

Yokohama, Subaru, Citroen, Infiniti ve Great Wall gibi markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan Bayraktar Grubu, otomotivdeki ağırlığını iyice artırdı

Temelleri 195'de Kayseri'de otomotiv yedek parça ticaretiyle atılan Bayraktar Grubu, bugün İzmir'de fren, dingil ve kovan üreten iki fabrika, 5 farklı uluslararası markanın Türkiye temsilciliği ve İstanbul ile İzmir'de iki büyük perakende merkezi ile büyük ölçekli bir sanayi ve ticaret holdingine dönüşmüş durumda. Otomotiv sektöründe farklı kategorilerdeki markaları başarıyla yöneten Bayraktar Grubu, çevik şirket yapılanması, değişen koşullara hızlı uyum yeteneği ile yatırımcı perspektifini kriz dönemlerinde bile yitirmeyerek faaliyetlerini sürdürüyor. Otomotiv sektöründeki distribütörlük ağına ilk olarak 1983 yılında Yokohama lastiklerinin Türkiye distribütörlüğü ile başlayan Bayraktar Grubu, daha sonraki dönemde otomotiv markalarını portföyüne kattı. Bayraktar Grubu 1995'te Citroen markasının Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. Ardından Subaru otomobillerinin Türkiye distribütörlüğü 1995 yılında Bayraktar Grubu tarafından üstlenildi. Bayraktar Grubu, genişleyen distribütörlük ağına 2008'in Haziran ayında Çin otomobil firması Great Wall'ın temsilciliğini ekleyerek yeni bir halka ekledi. Bayraktar Grubu son alarak Ağustos 2009'da dünyanın en prestijli markaları arasında gösterilen Japon otomobil markası Infiniti'yi portföyüne kattı.

DEV MARKALARA YEDEK PARÇA ÜRETİYOR
Otomotiv sektöründe güçlü distribütörlük portföyünün yanında sanayici kimliğiyle de değer yaratan Bayraktar Grubu, İzmir'de kurulu iki fabrikasıyla uluslararası standartlarda yedek parça üretimi gerçekleştiriyor. Ege Endüstri ve Ege Fren uluslararası markalara ihracat yapıyor.

BİZE ULAŞIN