SABAH destekledi, Türkiye otomotivin merkezi oldu

ODD Başkanı Mustafa Bayraktar, SABAH Gazetesi'nin yaptığı haberlerle Türkiye'nin dünya otomotivinin merkezi haline gelmesini desteklediğini söyledi. Bayraktar, bu desteğin süreceğinden emin olduğunu kaydetti

SABAH Gazetesi'nin yayın hayatına başlamasının 25'inci yılını düşünürken, geçen yıllar içerisinde Türkiye'de de nelerin değiştiğini düşünmemek imkânsız. Geçen çeyrek asır, ülkemizde pek çok değişikliğin, gelişimin ve tabii pek çok da krizin yaşandığı yıllar oldu. Gelişen, büyüyen Türkiye'nin önemli sektörlerinden biri de otomotiv sektörü oldu. Türkiye otomotiv dünyasındaki tüm markaların hedeflediği, artan yabancı marka sayısı ile birlikte yerli üretimin de arttığı, yan sanayiden üretime, ithalattan ihracata sektörün her alanında önemli bir oyuncu haline geldi. Hemen hemen Sabah'ın yayın hayatına başladığı yıllarda 5 yabancı markanın temsilcisi tarafından kurulan Otomotiv İthalatçıları Derneği, bugün Türkiye'de temsil edilen 51 markayı bünyesinde bulunduran, sadece ithalatçıları değil, yerli sanayicileri de temsil gücüne sahip ve otomotiv endüstrisi için çok önemli bir sivil toplum örgütü olan Otomotiv Distribütörleri Derneği'ne dönüştü.

TANIKLIK ETTİ
Türkiye, dünya otomotivi için önemli bir merkez haline gelirken Sabah da yaptığı haberler ile bu sürece tanıklık etti, destek oldu. Önümüzde hem otomotiv sektörü hem de Türkiye adına büyük gelişmelerin yaşanacağı, hepimizin bu doğrultuda çalıştığı bir dönem var. Umut ediyorum ki, Türkiye'nin hak ettiği başarıların yaşanması için bir 25 yıl daha geçmesine gerek kalmayacak ama bu gelişim süreci boyunca da Sabah tanıklık yapmaya, yön vermeye, genişletmeye devam edecek. Sabah'ı bugüne taşıyanları ve bundan sonraki başarılara götürecek olan tüm çalışanlarını en içten dileklerimle kutluyor, daha nice başarılarla dolu yılları birlikte yaşamayı diliyorum.

SERDAR GÖRGÜÇ Otokar Genel Müdürü :
Sektörün referans kaynaklarından biri oldu
Otomotiv sayfalarını belirli periyotlarla yayınlayıp sektördeki gelişmeleri anında okurlarına ulaştıran ilk gazetelerden biri olan SABAH, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ve bu şirketlerde çalışanların haber anlamında referans kaynaklarından biri oldu.

JEAN PİERRE VİEUX Peugeot Otomotiv Pazarlama Genel Müdürü:
SABAH otomotiv sektörüne yön veriyor

Otomotiv sektörün deneyimli ismi Ufuk Sandık yönetiminde hazırlanan otomotiv sektörü sayfaları sadece sektör ile ilgili gelişmeleri aktaran bir yayın olmaktan ziyade sektöre yön veren bir rol de üstlenmiştir. SABAH Gazetesi'nin 25'inci yılını kutlar, nice 25'inci yıllar dilerim.

BAHAETTİN TATOĞLU Citroen Genel Müdür:
Otomotivciler için güvenilir kaynak

Otomotiv sektörünün de nabzını kesintisiz tutarak bizler için her zaman güvenilir bilgi kaynağı olan SABAH Gazetesi uzman ve deneyimli kadrosu ile dünya ve ülke gündemini en iyi şekilde okuyucusuyla paylaşıyor. SABAH'ın 25'inci yaşını yürekten kutluyorum.

İBRAHİM AYBAR Renault Mais Genel Müdürü
Sektöre kattığı değer çok önemli
Türkiye ekonomisi ve otomotiv sektörüne kattığı değerin önemi ise son derece büyük. Otomotiv konusundaki yazılarıyla sektöre her zaman destek veren ve rehber olan SABAH Gazetesi'nin 25 yılını en içten dileklerimle kutlar, başrılarının daha nice yıllar devamını dilerim.

ÖZCAN KEKLİK Opel Türkiye Genel Müdürü
Otomobil severlerin bilgi kaynağı oldu
Otomotiv sektörünü farklı perspektiflerden mükemmel sekilde belgelendiren SABAH Gazetesi'nin yirmibeşinci yayın yılını içtenlikle tebrik eder, SABAH gazetesi otomotiv sayfa ve eklerinin, duayen editor ve büyük emektarı Ufuk Sandık ve tüm Sabah Otomotiv ailesini kutlarız.

MURAT AYDIN Chevrolet Türkiye Genel Müdürü
Sektörümüze geniş yer veriyor
Otomobil sektörünün gelişmesi konusunda yazılı basının çok önemli bir görev yaptığını sektörde geride bıraktığım 18 yılda net olarak gördüm. Otomotiv sektörüne sayfalarında geniş yer veren SABAH Gazetesi'nin başarılarının devamını diliyoruz.

TORBEN ECKARDT Volvo Car Türkiye A.Ş. Genel Müdür ve Bölge Başkanı
Türkiye'nin değişimini Sabah'tan öğreniyoruz

Acısı tatlısıyla zaman çok çabuk ilerliyor ve hem dünya hem de ülke gündemi dur durak bilmeden devam ediyor ve değişiyor. Tüm bu değişimleri 25 yıldır en güvenilir kaynaklardan biri olan SABAH Gazetesi'nden takip etmenin mutluluğunu yaşadık ve nice 25 yıl daha yaşarız.

HAKAN BAYMAN Brisa Genel Müdürü:
Tercih edilir olmak övünç kaynağıdır

Tercih edilir olmak bizler için büyük bir onur ve övünç kaynağıdır. Siz de Türkiye'nin tercih edilir en büyük basın kuruluşlarından biri olarak, bu başarınızın haklı gururunu mütevazı bir şekilde taşımaktasınız. Nice aydınlık 25 yıllara.

KURTHAN TARAKÇIOĞLU Hyundai Assan Genel Müdürü:
Sektörün liderliğinde rolü var
SABAH Gazetesi, otomotiv sektörüne de desteğini sürekli olarak devam ettirmektedir ve hem sektörün hem de markamız Hyundai'nin Türk ulusu ve halkı nezdinde bugünkü lider seviyelere ulaşmasında büyük bir rol oynamıştır. SABAH Gazetesi'ne nice 25 yıllar diliyorum.

ALİ PANDIR Tofaş CEO:
Otomotiv dostu olmak önemli

Türkiye'nin nabzını tutan SABAH Gazetesi'nin bundan sonra da bizleri önemli olaylarda detaylı, tarafsız ve kaliteli haberler ile bilgilendireceğinden ve değerli otomotiv dostu Ufuk Sandık'ın önderliğinde özellikle sektörün gelişimine ve tanıtımına katkılarda bulunacağından eminim.

MAHMUT KADİRBEYOĞLU Skoda/Yüce Auto A.Ş Genel Müdürü
Otomotiv haberciliğine katkısı büyük

SABAH Gazetesi'nin 25 yıldır ekonomi gazeteciliğine ve sektörümüz olan otomotiv haberciliğine katkıları da büyük olmuştur. Bu vesile ile gazetenizin 25'inci yılını içtenlikle kutluyor ve başarılarla dolu bir gelecek diliyorum.

ACLAN ACAR Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı:
Hem geçmişe hem geleceğe ayna tutuyor

Bugün, SABAH Gazetesi yirmi beşinci yaşını kutlarken Türkiye'nin de son yirmi beş yılının gün ve gün en yakın takipçisi olmuş; aynı anda hem geçmişe hem de geleceğe ayna tutmuştur. Yirmi beş yıldır SABAH Gazetesi'ni bizlere ulaştıran ve emek veren herkesi gönülden kutlarım.

BİZE ULAŞIN