Türk tasarımcılar geleceğin otomobillerine imza atıyor

Dev otomotiv firmalarında görev yapan Türk tasarımcılar, Türkiye'nin sesini tüm dünyaya duyuruyor. Türkiye'nin büyükelçisi gibi çalışıyorlar. Bunların başında Murat Günak, Murat Güler ve Hasip Girgin geliyor

Türkiye gerçekleştirdiği üretimle otomotiv dünyasının önemli oyunculardan biri. Ancak, Türkiye'nin rolünü sadece üretimle sınırlı değil. Birçok Türk, dev otomotiv markalarında önemli görevler yapıyor. Satın almadan, insan kaynaklarına, pazarlamadan, üretime kadar birçok departmanda, önemli görevler üstleniyorlar. Özellikle tasarım konusunda Türkiye'nin sesini duyuran isimler var. Bunların başında Murat Günak, Hasip Girgin ve Murat Güler geliyor.

ABD'YE TRANSFER OLDU
Üç ünlü Türk tasarımcı yaptıkları tasarımlarla dünyada Türkiye'nin büyükelçisi gibi çalışıyorlar. Ford, Peugeot, Mercedes ve son olarak VW Grubu'nda önemli tasarımlara imza atan Murat Günak, son dönemde elektrikli otomobil projesiyle dikkat çekerken, Focus, S-Max ve Kuga gibi önemli modellere imza atan Murat Güler ise önemli Ford modelleriyle sahne almaya hazırlanıyor.

CENEVRE'DE SERGİLENDİ
Japon Mazda'nın Avrupa Tasarım Şefi Hasip Girgin ise, 3 ay gibi kısıtlı zaman ve bütçeyle yaptığı, markanın geleceğini gözler önüne seren şov otomobiliyle Japon şirketteki etkisini tüm dünyaya göstermeye başladı. Geçen yıl Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergilenen Mazda MX- 5 Superlight isimli şov otomobili büyük ilgi gördü.

BİZE ULAŞIN