Audi'nin minisi: A1

Audi'nin dinamik, kaliteli ve bireysel özellikleriyle genç, modaya düşkün ve spora ilgi duyan otomobil tutkunlarına yönelik ürettiği küçük sınıftaki yeni modeli "A1" basına tanıtıldı.

Hamburg'un ünlü mekanlarından "İnduschina" adlı kulüpte düzenlenen tanıtıma Hamburg Audi Merkezinin Genel Müdürü Jürgen Deforth, Türk kökenli Alman sinema sanatçısı Sibel Kekilli, WBA Kıtalararası Dünya Boks Şampiyonu Mahir Oral, Almanya'nın tanınmış sinema sanatçılarından Wolke Hegenbarth, Eva Hassmann, Pheline Roggan'ın yanı sıra çok sayıda sanat, iş ve müzik dünyasından davetliler katıldı.

AUDI A1 RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Audi'nin yeni serisi TDI ve TFSI modeli, 99 gram Co2 salınımı yapıyor, 3954 milimetre uzunluğunda, 1740 milimetre genişliğinde ve 1417 milimetre yüksekliğine sahip. 100 km'de 3,8 ila 5,3 litre arasında yakıt tüketiyor.

A1 modelde 86 beygir ila (63 KW 86 PS) 122 beygir (90 KW 122 PS) arasında güç üreten, ikisi TDI ve ikisi de TFSI olmak üzere dört adet motor seçeneği bulunuyor. Audi A1 3 kapılı hatchback ve 5 kapılı sportback modeliyle yola çıkıyor. 100 km. hıza 12.1 saniyede ulaşıyor ve azami sürati 179 km/h. Piyasa değeri ise 15 bin 800 avro.

A1 modelde ayrıca elektronik aks, diferansiyel kilitli standart ESP dengeleme sistemi, A'in kullanımını daha da sportif hale getiriyor. Yedi ileri, çift kavramalı S tronic şanzıman sayesinde A1 vitesleri son derece hızlı, konforlu ve çekiş kuvvetinde hissedilir bir fark olmadan değiştiriyor.

SİBEL KEKİLLİ: ''ARABA KULLANMAK AYRI BİR ZEVK''
Bu arada Sibel Kekilli, AUDİ A1'in tanıtım gösterisinde yaptığı açıklamada, araba kullanmanın ayrı bir zevk olduğunu ifade ederek, ''Önemli olan iyi bir araba kullanmak. Şu ana kadar hiç kaza yapmadım. Sadece geçtiğimiz kış arabam hafif kaydı. O da benden değil, karşı taraftan kaynaklanıyordu. Çok iyi park ederim. Favorim A8. Şu anda Fiat 500 model otomobil kullanıyorum. Hiç alkollü araba kullanmadım. Bu konuda zaten sorumluluk sahibi olunmalı'' dedi.

Kekilli, Avrupa Parlamentosu (AP) sinema ödülü ''Lux'' için yönetmenliğini ve senaristliğini Almanya'da yaşayan Türk asıllı yönetmen Züli Aladağ'ın Avusturyalı eşi Feo Aladağ'ın yaptığı "Yabancı-Die Fremde" filminin finalistler arasında kaldığının hatırlatılması üzerine "Film ödüle aday gösterildi. "Yabancı" özel ve başarılı bir film. O nedenle sürekli ödüller alıyor. Gerçek hikayeleri anlatıyor" dedi.

Türkiye'den sinema filmi teklifi aldığını ancak bunun daha sonra gerçekleşmediğini de ifade eden Kekilli, "Türkiye'den teklif almıştım ancak daha sonra olmadı. Türk sinemasından Yeşilçam oyuncularını tanıyorum. Onun dışında Türk filmlerini pek fazla izlemiyorum. Türkan Şoray ve Ayhan Işık'ı beğeniyorum. Türkan Şoray ile birlikte oynamayı isterdim tabii" şeklinde konuştu.

Kekilli ayrıca, Hollywood'dan da kendisine film teklifi geldiği zaman "hayır" diyemeyeceğini sözlerine ekleyerek, ''Hollywood'dan teklif gelirse hiçkimse hayır demez. Ama iyi bir film teklifi olması lazım. Başarımı çalışkanlık, yetenek ve şanslı olmama borçluyum'' dedi.

BİZE ULAŞIN