Autoshow kadınlara da hitap edecek

TÜYAP'ta 50 bin metrekare stand kurulum alanında yapılacak İstanbul Autoshow 2012, erkeklerin yanı sıra kadın ve çocukların da keyifli zaman geçirebilecekleri etkinlikler içerecek. Fuarda, çocuklar için tiyatro, sinema ve oyun alanları oluşturuluyor. Ayrıca kadınlara hitap edecek alanlar kurgulanıyor. TÜYAP'ın 25 bin kitabı bulunan kütüphanesi de konukların kullanımına açılıyor.

Fuar, kadın ve çocuklara haftaiçi ücretsiz; haftasonu ise kadınlara yüzde 50 indirimli, çocuklara ise yine ücretsiz olacak.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından tertip edilecek, 1 Kasım'da açılacak Autoshow basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü'nün yanında ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar ve Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce katıldı.

Otomotiv sektörünün katma değerini artıracak faaliyetlerin ardında olduklarını belirten ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar "Fuarlar, otomotiv markalarının tüketiciyle buluşturdukları ve sektörümüzün geniş yığınlara sundukları için bu anlamda büyük önem taşıyorlar. Derneğimizin 90'ların başından beri desteklediği fuarlar, bugüne kadar 1 milyon 546 bin metrekare alanda, yaklaşık 7 milyon konuğu sektörümüzün markalarıyla bir araya getirdi. Fuarlar, tüketicilerin yeni alacakları otomobilleri seçmek için dolaştıkları sergi alanları olmanın yanında, markaların yeni modelleri, yenilikçi yüzleri hakkında tüketicilere fikir veriyor, markaların ve sektörün geleceğine ayna tutuyor. Fuarlara sadece o dönem otomobil almayı planlayan tüketiciler değil; her yaş gurubundan, kadın, erkek, çocuk, birçok otomobil tutkunu da geliyor." dedi.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü ise şunları ifade etti:

"Makul bir bütçe ile ailece tüm bir günü keyifle geçirmeyi tercih edenler için her türlü konforu sunacak olan l Autoshow'a kolayca varabilmek için de yeni gerekenler yapılıyor. Metrobüs ile ulaşma imknının yanı sıra, TÜYAP'ın Taksim, Havalimanı, Bakırköy ve Otogarlar gibi İstanbul'un muhtelif semtlerinden var olan servislerine yeni servis güzerghları da eklenecek. Ayrıca fuar süresince deniz yolları ile fuara gelmeyi tercih edenler için yapılacak özel seferlerle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ne özel araçlarıyla geleceklere ise 4.500 araç kapasiteli açık otopark ile 600 araçlık kapalı otopark hizmet verecek."
BİZE ULAŞIN