İşte yeni Renault Clio

Bursa'da üretilecek yeni Renault Clio sonunda yüzünü gösterdi.

  • Otomobil
  • Salı 03.07.2012 17:23
1990 yılından bu yana 115'den fazla ülkede yaklaşık 11.5 milyon satılan Renault Clio, yenilenen dördüncü nesil modeliyle gün yüzüne çıktı.

Fransa eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin bütün engellemelerine rağmen durduramadığı Renault'nun Bursa Fabrikası'nda üretilip dünya pazarlarına satılacak yeni modeli Clio 4, yüzünü gösterdi. Renault Bursa Fabrikası'nda üretimi başlayan yeni model dünya basınının karşısına ilk kez eylüldeki Paris Oto Fuarı'nda çıkacak. Tanıtımın ardından dünya pazarlarına Bursa'dan gönderilecek otomobil, Renault'un en önemli modellerinden olacak.

Bursa fabrikasında Clio 4 üretimi için 200 milyon euro yatırım yapan Renault, yeni modelden yılda 160 bin adet üretmeyi planlıyor. Yerli parça kullanım oranı yüksek olan Renault Clio 4 için, çok sayıda yerli yan sanayi firması da üretim yapıyor. Yeni Clio 4'ün en önemli üretim üssü olan Bursa dışında, Fransa Flins fabrikasında da Clio 4 üretimi yapılacak. Renault yeni Clio'dan dünya çapında yılda 350 bin adetlik satış yapmayı planlıyor.

LED'li geniş farları, sportif hatları, keskin bakışları ve ızgarasındaki büyük marka amblemiyle yeni Cilo, sınıfındaki en sportif modellerden biri olacak. Geniş bir motor seçeneği bulunacak yeni otomobilde, 1.2 lt benzinli ve 1.5 dCi motorun farklı güçlerdeki versiyonları kullanılacak. Ancak Clio 4'ün en fazla dikkat çeken yeni motoru, 900 cc hacimli, 3 silindirli 108 beygir güç, 160 Nm tork üretecek, turbo beslemeli benzinli motoru olacak.

BİZE ULAŞIN