Ford'da kadran 400 bini görecek

Ford Otosan'ın, ticaride yeni yüzleri Tourneo Custom ve Transit Custom banttan indi. Üretimde tam gaz ilerleyen Ford, yeni tesis ve modellerle 1.5 yılda kapasiteyi 400 bin adede ulaştıracak

Ford'un ticari aracı Transit ürün ailesinin yeni üyeleri, Tourneo Custom ve Transit Custom, Ford Otosan Kocaeli Fabrikası'nda düzenlenen törenle banttan indi. Ford Otosan Kocaeli Fabrikası'nda gerçekleştirilen törende konuşan Ford Avrupa Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeff Wood, bu iki modelin, 2001 yılından bu yana Transit'in evi sayılan ve bugüne kadar 2 milyon 250 bin adet üretim yaparak dünyanın dört bir yanında 70 ülkeye ihraç eden Kocaeli Fabrikası'nda üretileceğini ifade etti. Wood, modellerin Ford Otosan'ın Kocaeli ve Gebze tesislerinin büyük desteği ile Ford ürün geliştirme ekibi tarafından geliştirildiğini anlattı. Wood, bu iki modelin hazır hale gelmesinin, ticari araç ürün portföylerininde 2013 yılı sonuna kadar yapılan yenilenme sürecinin ilk adımı olduğunu kaydetti.

2014'E KADAR DEVAM
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Ford Otosan 2012- 2014 yılları arasında sürekli yeni model lansmanları yapmaya devam edecek. Önümüzdeki dönem yapacağımız yeni yatırımlarla ve Kocaeli Fabrikamızın yanında yaptığımız Yeniköy fabrikamızın tamamlanmasıyla kapasitemizi 400 bin adede çıkaracağız" diye konuştu.

YILDA 130 BİN ADET ÜRETİLECEK
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yeni nesil Transit ve hafif ticari yatırımları için planlanan 1 milyar dolarlık yatırımın büyük kısmının 2012 sonuna kadar tamamlanacağını belirtti. Yenigün, bu iki modelde üretiminin 130 bin olarak planlandığını söyledi.

BİZE ULAŞIN