Türkiye Volkswagen dünyasında ilk 6’da

Türkiye, yeni nesil Golf'ün dünyada satışa sunulduğu ilk 6 ülkeden biri oldu. Golf 7 modelinin tanıtımı Volkswagen AG'nin önemli pazarları Almanya, İtalya, Avusturya, İspanya ve Fransa ile birlikte Türkiye'de yapıldı

Türkiye'nin Volkswagen dünyasındaki önemi her geçen gün artıyor. Alman devi Volkswagen AG'nin satışlarında ilk 20 arasında olan, markanın her yeni uygulamasında pilot ülke seçilen Türkiye, şimdi de yeni nesil Golf'ün dünyada satışa sunulduğu ilk 6 ülkeden biri oldu. Doğuş Otomotiv-Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, yeni nesil Golf 7'nin Almanya, İtalya, Avusturya, İspanya ve Fransa ile birlikte eş zamanlı olarak Türkiye'de satışa sunulduğunu açıkladı. Volkswagen, Türkiye tarihinde bir modelin eş zamanlı lansmanının ilk kez yapıldığını söyleyen Uygun, Golf 7'nin Avrupa'nın büyük pazarlarından İngiltere'de bile Türkiye'den sonra satışa sunulacağını ifade etti. Tüm dünyada 38 yılda 29.1 milyon adet, Türkiye'de 1994'ten beri 90 bin adet satılan Golf'ün yeni neslinin Sardunya'da düzenlenen tanıtımında konuşan Uygun, bu yıl sonuna kadar 2 bin adet, 2013'te ise tüm yıl boyunca 10 bin adedin üzerinde satış hedeflediklerini söyledi. Uygun, bu yıl sonu toplam satışlarının ise 55 bin adedin üzerinde gerçekleşeceğini kaydetti.

YILIN DİSTRİBÜTÖRÜ

Volkswagen AG tarafından düzenlenen ve 151 ülkenin katıldığı 'Yılın Distribütörü Ödülleri'nde, en yüksek puanı alarak dünya birincisi olduklarını hatırlatan Uygun, "Satış ve satış sonrası hizmetlerinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Avrupa'nın en iyi hizmetini sunuyoruz. Bunun en büyük kanıtı da ödüle layık görülen 3 yetkili satış ve servisimiz oldu. Müşteri memnuniyetinde geldiğimiz noktayı daha yukarılara çıkarmak adına çalışmalara aralıksız devam ediyoruz" dedi.

BOYU UZADI 100 KİLO VERDİ
Volkswagen Golf modelinin yedinci nesli kasım ortasından itibaren biri dizel olmak üzere dört farklı motor seçeneğiyle 42 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Midline Plus, Comfortline ve Highline olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle satın alınabilecek Yeni Golf, boyutları itibariyle bir önceki nesle göre daha geniş olmasına karşın, 100 kg'a kadar daha hafif. Aracın uzunluğu 56 mm artarken, dingil mesafesinin 59 mm artmasıyla ön ve arka koltuklardaki diz mesafesi de olumlu yönde etkileniyor. Volkswagen'in sunduğu tüm yeni sürüş destek sistemlerinin; ESP, XDS (elektronik, dinamik diferansiyel kilidi), DSR (Dinamik Direksiyon önerisi), İkincil Çarpışma freni ve yorgunluk tespit sisteminin standart olarak sunulduğu Yeni Golf, BlueMotion Technology özelliği sayesinde 'Start/Stop' ve 'Fren Enerjisi Geri Kazanımı' gibi teknolojilerin sağladığı düşük yakıt tüketimi ve karbon salınımı ile çevre dostu yolculukları mümkün kılınıyor.

BİZE ULAŞIN