Emniyet Müdürlüğü'ne VIP eğitim

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde önemli kişileri taşıyan sürücüler tüm dünyada uygulanan VIP Makam Şoförlüğü Eğitimi’ni aldılar.

Uluslararası eğitim içeriğiyle Türkiye'de uygulama yapmaya tek yetkin kurum olan Direksiyon Akademisi'nin ekip lideri Onur Akçay tarafından verilen eğitimde; tehlike ve saldırı anında yapılması gerekenler, protokol ve davranış kuralları, hitabet, iletişim, gizlilik, konvoy takibi, vatandaşa yaklaşımlar ve güvenli sürüş teknikleri gibi konular yer aldı.

Eğitim sonunda İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Pütür tarafından Onur Akçay'a başarı plaketi verildi.

Avrupa ve Amerika'da önemli kişilerin şoförlerine uygulanan "VIP Makam – Özel Şoför Eğitimi" İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli şoförlere uygulandı. İlk etapta 250 kişiye uygulanan eğitimde uluslar arası kural çerçevesinde makam şoförlerinin görev ve yetkileri tanımlandı. Güvenli ve defansif sürüş tekniklerinin de uygulandığı eğitimde sürücüler mevsimsel sürüş koşulları olarak tanımlanan gizli buzlanma, yoğun sis, suda kızaklama konularında da eğitildi.

VIP Makam Şoförlüğü Eğitimi'ni ülkemize getiren Direksiyon Akademisi'nin ekip lideri İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Onur Akçay tarafından yürütülen eğitimde, tehlike ve saldırı anında yapılması gerekenler, saldırıyı sezme, konvoy takibinde güvenlik gibi emniyet görevlileri açısından hayati bilgiler büyük beğeni topladı.

Protokolde yapılması gerekenler, şoför ve korumanın birbirinden ayrılması, davranış kuralları, vatandaşla iletişim, centilmenlik göstergeleri, geçiş üstünlüğü ve son zamanlarda vatandaşlarımızın hassasiyet gösterdiği emniyet şeridinin doğru kullanımı gibi bilgiler de paylaşıldı.

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Pütür'ün de "emniyet müdürlüğünde iyi bir makam şoförü nasıl olunur?" tanımını yaptığı ve tecrübelerini paylaştığı eğitimde, kötü örnekler gösterilerek, doğru yöntemlerin öneminin altı çizildi.

Eğitim sonunda İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Pütür tarafından başarı plaketi verilen Direksiyon Akademisi ekip lideri Onur Akçay "İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Direksiyon Akademisi artık çözüm ortağıdır. İlk etapta 250 VIP emniyet mensubunu taşıyan sürücüye eğitim verdik. Avrupa'da çok yaygın olan VIP Makam Şoförü Eğitimi'nin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün de tercih etmesi oldukça önemli. Türkiye'nin önde gelen kurumlarının şoförlerine uyguladığımız bu eğitim güvenlik ve konfor açısından önemli" dedi.

BİZE ULAŞIN