Toyota Türkiye, Avrupa 3.'sü

Toyota Türkiye CEO'su Orhan Özer, Toyota Türkiye'nin Avrupa'daki Toyota fabrikaları arasında 3. büyük tesis olduğunu belirtti.

Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, Toyota Türkiye'nin Avrupa'daki Toyota fabrikaları arasında 3. büyük tesis olduğunu belirterek, fabrikanın verimlilik, kalite ve birçok gösterge açısından çok üstün ve özel bir yerde olduğunu söyledi.

Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği'nce (SAGİAD) Orhangazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Sakarya Kalite Zirvesi 2012'' etkinliğine katılan Özer, Toyota'nın 27 ülkedeki 77 fabrikada otomobil, ticari araç ve motor-transmisyon parçaları ürettiğini anlattı.

Geçen yıl dünya genelinde 8 milyon araç satıldığını, 230 milyar dolar ciro elde edildiğini ifade eden Özer, Toyota Avrupa operasyonunun 1963 yılında satış aktiviteleriyle başladığını vurguladı.

Özer, Toyota'nın Avrupa'daki 7 ülkede 9 üretim tesisi bulunduğuna dikkati çekerek, ''Toyota Türkiye, Avrupa'daki 3. büyük tesistir ancak verimlilik, kalite ve diğer birçok gösterge açısından Avrupa'da değil, dünyada çok üstün ve özel bir yerdedir. Toyota Türkiye, 1 milyon metrekare alana kurulu, 2 bin 350 çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Kurulduğumuzdan bu yana 1,2 milyar avroluk yatırım gerçekleştirdik. Bugüne kadar da 17 milyar dolarlık ihracat yaptık'' şeklinde konuştu.

-Gençlere tavsiyeler-

Gençlere iş hayatı konusunda çeşitli tavsiyelerde bulunan Özer, Türk gençlerinin Avrupa'dakilere göre daha çalışkan olduğunu söyledi.

Gençleri çok çalışarak olgunlaşmaları gerektiği konusunda uyaran Özer, ''Genç yaşta tahsil hayatı sonrasında iş hayatında kısmen fedakarlığa dayanan bir felsefe içinde olacaksınız. 'Keşke' dememek için bugün elinizden gelenin en fazlasını yapma gayreti içinde olacaksınız. Yapacağınızın en iyisini elinizden geleceği zaman yapın ki geriye dönük üzüntü çekmeyin. Özellikle buna vurgu yapmak istiyorum'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN