Kredi kartıyla Maserati!

2012 İstanbul Autoshow Fuarı'nda satılan bu lüks aracı satın alan kişi ödemeyi kredi kartıyla yaptı.

Autoshow Fuarı dün sona erdi. Henüz resmi rakamlar açıklanmadı, ancak tahminler ziyaretçi sayısının 600 bin kişiyi bulduğu yönünde. Fuar sadece siyaretçi sayısı açısından değil, katılımcıları aynı zamanda satışlar açısından da oldukça memnun etti. Daha üçüncü gününde 10 bin adeti bulan sözleşme sayısı fuar kapılarını kapadığında iki katını aşmıştı. Bu da 80 bin adetin altında gerçekleşmesi beklenmeyen kasım ayı satışlarının önemli bir kışmının fuarda gerçekleştiğini ortaya koydu.

ZİYARETÇİLER DE ŞOV YAPTI
Fuarda sadece katılımcılar şov yopmadı. Zaman zaman ziyaretçilerin şovlarına da tanıklık edildi. Fiat-Tofaş standında sergilenen 317 bin euro fiyatlı Maserati Grand Turismo Sport'u satın alan kişi bu araç için ödediği 100 bin TL kaporayı kredi kartından çektirdi. Yine aynı standtaki 330 bin euroluk Gran Cabrio da bir başka müşteri tarafından 50 bin TL'lik kaporası kredi kartıyla ödenerek sipariş edildi.Fuarda ikisi 660 bin euroluk F12 Berlinetta biri 458 Italia olmak üzere toplam üç Ferrari satış sözleşmesi yapıldı.

RENAULT 414 ADET SATTI
Fuardaki ilgiden memnun olduklarını söyleyen Renault Genel Müdürü İbrahim Aybar; "Fuar sonunda Renault ve Dacia modellerinde toplam 414 satış gerçekleştirdik. Bunun 277 adedi Renault, 137 adedi Dacia modellerine ait" dedi

PEUGEOT 301'E BÜYÜK İLGİ
Peugeot fuarda 800'den fazla satış bağlantısı yaptığını açıkladı. Bunların 100'den fazlası satış olarak gerçekleşti. Satışların yaklaşık yüzde 50'sinin yeni Peugeot 301, yüzde 25'inin 208 olduğu, kalan yüzde 25'in ise diğer modeler olduğu açıklandı.

VOLVO V40'A YAKIN MARKAJ
Volvo ocaktan itibaren satışa çıkacak yeni V40 ve V40 Cross Country ile büyük ilgi gördü. Fuar süresince bu iki yeni modeli için 700 potansiyel müşteri ile görüşüldüğü açıklandı. Volvo'nun kesin satış yaptığı araç sayısı ise 150 adet olarak bildirildi.

YENİ GOLF'TE 1.624 SİPARİŞ
Fuarın en fazla ziyaretçi çeken modellerinden biri olan yeni VW Golf aynı zamanda en fazla sipariş alan modellerden biri oldu. Fuar süresince 1.654 adet Golf için bağlantı yapıldı. Teslimatına önümüzdeki günlerde başlanacak olan araç, 42 bin 900 TL'den başlayan fiyatlar ve biri dizel dört farklı motor seçeneğiyle sunuluyor.

FORD 500 ADEDİ YAKALADI
Satışlarına fuarın ve başlattıkları kampanyaların büyük etkisi olduğunu belirten Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner; "Autoshow bu yıl kesinlikle çok hareketli oldu. Fuar dışında İstanbul'daki tüm bayilerimizde showroom trafiği iki kat arttı. Fuarın ilk sekiz gününde yaklaşık 450 adet satış ve bağlantı gerçekleştirdiler" dedi.

Habertürk

BİZE ULAŞIN