Volkswagen, Caddy Sportline ile geliyor

Caddy ailesi, 2.0 litre motoruyla 140 PS güç ve etkileyici tork değerleri sağlayan Yeni Caddy Sportline modeliyle büyüdü.

Sınıfının en güçlü aracı olan Caddy Sportline saatte 186 kilometrelik azami hızı ve 0'dan 100 km/h'e sadece 10.1 sn.'de ulaşarak gösterdiği sportifliği, 16''lik alüminyum alaşımlı Siracusa jantlarla görüntüsüne de taşıyor. Caddy Sportline'nın TDI teknolojisine sahip 2.0 litre hacimli motoru, 1750 – 2500 devir aralığında 320 NM tork üreterek de sınıfında en yüksek çekiş gücünü sahip. Tüm bunların yanında da 100 kilometrede ortalama sadece 5,4 litrelik yakıt tüketimi ile de tutumluluğu elden bırakmıyor

Ayrıca Caddy, sınıfının çok ilerisinde özellikleri, yüksek donanımı ve üst düzey güvenlik sistemleri ile de öne çıkıyor.

Açıklamaya göre, Trendline ve Comfortline olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle sunulan Caddy, sınıfında tüm modellerinde ESP'nin standart olarak sunulduğu ilk ticari araç olma özelliğine sahip. Ayrıca Caddy, sınıfında DSG Otomatik vites seçeneği, servotronik direksiyonu, en kapsamlı standart güvenlik donanımı (ESP, Hill Holder, EBC, 4 tekerlek disk fren, ön-arka viraj denge çubuğu) ve ses izolasyonu ile sessiz ve konforlu sürüşü sunan tek araç.

1,6 TDI ve ailenin sporcu modeli olan Sportline'de sunulan 2,0 TDI motor seçenekleriyle satılan Caddy, düşük yakıt tüketim değerleriyle de dikkati çekiyor. Caddy, tamamı Euro 5 egzoz emisyon standartlarına uygun yeni dizel motorlarının 1,6 lt'lik seçeneği, 102 PS 250Nm tork sağlarken, 100 km'de 5,2 litre gibi düşük yakıt tüketimine sahip. Her iki motor seçeneğinde de isteğe bağlı olarak DSG şanzıman sunuluyor.

Açıklamaya göre, hız sabitleyici, yağmur sensörü, gündüz farları, otomatik yanan farlar, otomatik kararan iç dikiz aynası, yolcu ve bagaj bölümü iç kaplama gibi bir çok özellik Caddy'yi sınıfının ilerisine taşıyor. Volkswagen Caddy'nin standart güvenlik paketinde ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi), ASR (Anti Patinaj Sistemi) ve EBC (Motor Fren Kontrol Sistemi) , sürücü ve yolcu hava yastığı (Van modelinde sadece sürücü hava yastığı), dört disk fren, viraj denge çubukları, tüm koltuklarda emniyet kemeri, gibi üst düzey güvenlik ekipmanları da bulunuyor.

Caddy 1.6 TDI 43 bin 555 lira, Caddy Sportline ise 53 bin 765 liradan başlayan fiyatlar ile satılıyor.

BİZE ULAŞIN